Zrcadlovky Nikon D610 a D810 byly zařazeny mezi ukončené produkty

Zrcadlovky Nikon D610 a D810 byly zařazeny mezi ukončené produkty

Oba dva zmiňované modely jsou na trhu již poměrně dlouhou dobu a podle Nikonu zřejmě nastal čas ukončit jejich výrobu.

Zrcadlovka D610 (2013) byla uvedena jako nástupce modelu D600, a to především vinnou technických problémů předchůdce, které způsobily, že  poměrně velké množství fotoaparátů muselo navštívit servis anebo je výrobce v pozdější době nahrazoval právě modelem D610.

Profesionální model D810 (2014) zase navazoval na předchůdce D800, oproti němuž přinesl pouze několik minoritních změn. V obou případech již na trhu najdete nové kousky pouze výjimečně a většina velkých prodejců nemá fotoaparát v nabídce nebo prodávají pouze použité kousky. Výjimkou mohou být některé předpřipravené sety s objektivy, kde ještě najdete poslední zbrusu nové kousky.

V brzké době bychom se také měli údajně dočkat nástupce modelu D750, který je aktuálně velmi oblíbeným modelem mezi plnoformátovými zrcadlovkami pro pokročilé amatéry. Jak to bude v budoucnu si budeme muset počkat, jisté však je, že zejména model D810 bude zajímavou alternativou na bazarovém trhu, zejména pro dvojici slotů na paměťové karty, které Nikon nenabízí ani v aktuální dvojici bezzrcadlovek řady Z.

Určitě si přečtěte

Články odjinud