ZOOM V POPŘEDÍ ZÁJMU: Nikon uvádí kapesní kompaktní fotoaparát COOLPIX S9100 s 18× zoomem

10. února 2011

Společnost Nikon Europe rozšiřuje řadu fotoaparátů COOLPIX o přístroj S9100, fotoaparát s extrémně velkým rozsahem zoomu od širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv a kompaktním, snadno přenosným tělem.COOLPIX S9100 nabízí takové možnosti zoomování, jaké jsou u přístroje s takto plochým a lehkým tělem téměř nepředstavitelné – působivý širokoúhlý objektiv NIKKOR s 18× zoomem disponuje ohniskovými vzdálenostmi od 25 mm do 450 mm.

Pro získání ostrých snímků ve všech situacích je fotoaparát vybaven vysoce citlivým obrazovým snímačem CMOS s technologií osvětlení ze zadní strany, což znamená, že i v podmínkách extrémně nízké nebo extrémně vysoké hladiny osvětlení (tedy v noci i ve dne) budou snímky pořízeny přesně tak, jak vnímáte fotografovanou scénu vlastníma očima.Všestrannost fotoaparátu rozšiřuje také záznam videosekvencí Full HD 1080p se stereofonním zvukem.

„COOLPIX S9100 otevírá nové možnosti uživatelům, kteří požadují vysoký výkon při zachování malých rozměrů fotoaparátu.Díky rozsahu zoomu od širokoúhlého objektivu až po superteleobjektiv, záznamu HD videosekvencí a funkcím, které činí fotografování v noci stejně snadným jako ve dne, nabízí tento štíhlý a stylový fotoaparát vysokou míru tvůrčí svobody a umožňuje zachycovat fotografované objekty přesně tak, jak je sami vidíte“, říká Sander van Velzen, Product Manager for Consumer Products u společnosti Nikon Europe.

Zachyťte více

Přístroj S9100 s výkonným širokoúhlým objektivem NIKKOR s 18× zoomem nabízí vysokou přesnost a vysoké rozlišení i při fotografování rozsáhlých krajin nebo velkých skupin osob.S nejdelší ohniskovou vzdáleností ekvivalentní hodnotě 450 mm u kinofilmu snadno zaměříte i vzdálené objekty – fotoaparát je tak ideálním fotografickým nástrojem při cestování.

Nový zjednodušený panoramatický režim ještě více rozšiřuje záběry nabídkou pořízení snímků s úhlem záběru 360° a 180°.Obrazový snímač CMOS fotoaparátu pořizuje za současného horizontálního nebo vertikálního panorámování fotografovanou scénou rychlé série snímků, které jsou následně automaticky propojeny do překrásných panoramatických snímků.

Zahoďte stativ a získejte skvělé snímky za všech okolností

Nekvalitní noční snímky jsou s fotoaparátem COOLPIX S9100 minulostí.Obrazový snímač CMOS s 12,1 milionů pixelů a technologií osvětlení ze zadní strany nabízí vyšší světelnou účinnost jednotlivých pixelů a lepší citlivost a snižuje tak riziko rozmazání snímků, což ve výsledku vede k vynikajícím snímků za libovolného osvětlení.

Při použití pokročilého motivového programu Noční portrét, který se nastavuje prostřednictvím voliče expozičních režimů, reprodukuje fotoaparát přirozeným způsobem noční scény a portréty v interiérech přesně tak, jak je vidí uživatel.Přístroj zhotovuje série snímků s bleskem a bez blesku, přičemž samostatně optimalizuje expozici na portrétovaný objekt a na pozadí snímku.Pořízené série snímků jsou ihned poté automaticky zkombinovány do jediného snímku pro získání překrásných nočních portrétů, které autenticky zachycují fotografovaný objekt a pozadí bez kompromisů v expozici.

Funkce pro snížení rizika rozmazání snímků automaticky potlačují výskyt rozmazaných snímků s využitím sedmi různých technologií:

  • Hybridní redukce vibrací (optická a elektronická) kombinovaně snižuje účinky chvění fotoaparátu pro maximální účinnost.
  • Vysoká citlivost k působení světla (až ISO 3200) snižuje riziko rozmazání snímků při fotografování rychle se pohybujících objektů a/nebo při fotografování za nízké hladiny osvětlení.
  • Detekce pohybu kompenzuje účinky pohybu fotoaparátu a objektu.
  • Funkce výběru nejlepšího snímku (BSS) automaticky vybírá nejostřejší snímek ze série až 10 pořízených snímků.
  • Motivový program Noční portrét kombinuje snímky s různou expozicí a zamezuje tak výskytu rozmazaných snímků.
  • Motivový program Noční krajina umožňuje pořizovat ostré snímky při použití nízkých citlivostí ISO.
  • Režim HDR v protisvětle nabízí v libovolné situaci maximální množství barevných odstínů.

Zaznamenejte videosekvence Full HD 1080p se stereofonním zvukem

Za pomoci tlačítka záznamu videosekvence můžete nyní snadno přepínat mezi pořizováním snímků a Full HD videosekvencí.Během záznamu videosekvence lze používat optický zoom a automatické zaostřování a rovněž kdykoli pořizovat statické snímky.Pro ještě větší všestrannost umožňuje přístroj pořizovat zpomalené a zrychlené záznamy frekvencí až 240 obr./s (QVGA).

Fotoaparát je vybaven vestavěným minikonektorem HDMI s podporou standardu HDMI-CEC, takže jej lze připojit k televizoru HDTV a pohodlně sledovat videosekvence s rodinou a přáteli v plném rozlišení Full HD 1080p.

Velký 7,5cm (3“) LCD monitor s vysokým rozlišením a 921 000 pixely nabízí živé barvy a ostrý obraz s vysokým kontrastem.Monitor využívá technologii Nikon Clear Color Display snižující spotřebu energie a minimalizující reflexy i za jasného slunečního osvětlení.

Získejte plnou tvůrčí kontrolu

COOLPIX S9100 usnadňuje tvůrčí zpracování snímků a videosekvencí pomocí množství efektů, které lze aplikovat před i po jejich pořízení.Před pořízením snímku nebo videosekvence lze pomocí režimu speciálních efektů snadno aplikovat tvůrčí nástroje, jako jsou vysoce kontrastní monochromatický režim, změkčovací filtr, filtr nostalgie se sépiovým zbarvením nebo selektivní barva.Účinky zvoleného efektu lze kontrolovat na LCD monitoru ještě před zahájením fotografování nebo záznamu videosekvence.

Po pořízení záznamů lze využít položky menu retušování k vylepšení snímků pomocí množství různých filtrových efektů, jako je například filtr typu hvězda, který přidává hvězdicový efekt bodových zdrojům světla – to vše bez nutnosti použití počítače.Unikátní kreativní posuvník zjednodušuje a urychluje přístup k nastavení jasu, sytosti barev a barevného odstínu snímků.

Dalším neodmyslitelným vybavením fotoaparátu S9100 je inteligentní portrétní systém Nikon, který zahrnuje množství automatických funkcí, mezi které patří Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu™, Varovná indikace mrknutí, Samospoušť detekující úsměv a funkce Změkčení pleti pro získání kvalitních snímků i u osob, které se nerady fotografují.

COOLPIX S9100 se dodává ve třech barevných provedeních: red, black a dard silver a je dostupný za doporučenou prodejní cenu 7 490 euro.

Software ViewNX 2

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence.ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC.Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence.Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon.Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu.EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown (www.mypicturetown.com), zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků.Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí.Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc aktualizovat své členství pro získání uživatelského účtu Gold Account.
 

Témata článku: Tiskové zprávy