petr benatzky
23. dubna • 7:03

Co z toho, když Zoner nejede na iMac...

Lubomir Stehlik (Lubomir Stehlik)
22. dubna • 12:11

HDR moc velký smysl nemá, protože devastuje barvy v obrazu! Je to jen taková berlička. Lepší je přesně exponovat.

Pavel Matějka (Pety)
23. dubna • 7:40

Jenže tady nejde o to, nacpat široký rozsah jasů do menšího, ale o to, dokázat s tím velkým pracovat. Zkuste se o tom trošku informovat, než to odsoudíte.

Jeliman Uživatel (Karl Klobása)
1. května • 8:20

😂😂😂

Pavel Matějka (Pety)
18. dubna • 7:21

Na lepší potlačení šumu zase nedošlo...

Karel Slavík
19. dubna • 13:36

Máte pravdu, já Zoner proto používám okrajově, na šum jsem si vybral CaptureOne. Škoda, jinak mi Zoner docela vyhovuje.

dolph1888
17. dubna • 18:19

ZPS (na firmu, trvalá licence) používám k přehledné katalogizaci fotek a jejich snadné úpravě. Video mi tam připadalo trochu chudé a jakoby nehodící se do produktu, ale budiž. HDR nevyužiji vůbec. Co zamrzelo mě*, že stále není v konverzi souborů / exportu (u editace při práci s RAW daty to samozřejmě nejde) možnost JPEGXL transcode (rekomprese bez ztráty kvality JPEG > JPEGXL s možností zpětné rekonstrukce, úspora 15 - 20 % dat) a pak související implementace JPEGLI, kdy je pro JPEG použito pokročilé kódování právě z JPEGXL (méně artefaktů, lepší barvy o 20 - 35% menší soubor a rychlé kódování proti běžnému JPEG. Koho zajímá:
https://jpeg.org/jpegxl/...
umí např.: https://codepoems.eu/xl-converter/...
https://opensource.googleblog.com/2024/04/introducing-jpegl... ...
umí např: https://www.xnview.com/en/xnviewmp/...
* Kromě toho, že trvalá lince jak jsem se díval je stále pouze na fy.

Josef Volejník (Jeliman Xx)
16. dubna • 22:05

Adobe stojí pár kaček, kterej magor by platil za Zoner?

Karel Slavík
17. dubna • 9:49

Asi jsem chyběl ve 4. třídě na matematice, tak moje počty asi moc nesedí ...Zoner 1499Kč/rok
Adobe Lightroom 3600Kč/rok (po zaokrouhlení + -) .. odlehčená varianta s 20GB cloud .. 2900Kč/rok

oldbas
17. dubna • 17:50

Za Zoner X platím běžně 949kč ročně. Je to skvělý program vzhledem k ceně. Za podobné peníze nic není. Pro hobíka není potřeba nic víc.

Karel Slavík
18. dubna • 12:57

Jen pro zajímavost, kde dostanete tuto cenu, ofiko, bez nějakých kliček a podmínek...

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Pavel Matějka (Pety)
19. dubna • 7:09

Na to stačilo platit si od začátku předplatného. Stálí zákazníci mají slevu.
Pokud nejste stálým zákazníkem, nezbývá, než využít nějakou slevovou akci, pokud někdy bude.

Karel Slavík
19. dubna • 13:34

Já si to myslel, že to je nějaká "klička".... proto jsem se ptal. Neupírám mu, že má slušnou cenu, ale vytáčí mě takový argument, který v diskuzi nemá místo. Takové míchání hrušek a jablek a pán do toho přimíchá trochu jahod...

dr.spiritus
19. dubna • 19:41

Mě teď nabídli, jako novému zákazníkovi, cenu 1124,- Kč místo běžné ceny 1499,- Kč. A to jsem jen stáhl zkušební verzi a když se blížil její konec, tak mi přišla tahle nabídka. Takže člověk ani nemusí dělat nějaké kličky, občas to přijde tak nějak samo.

Karel Slavík
19. dubna • 21:03

Rozumím, ale pointa je "běžná" cena, dostupná všem za všech okolností. Další slevu (další rok) byste asi již nedostal. Z podstaty mi to je jedno, chtěl jsem jen porovnat ceny dvou softíků a reagovat na přihlouplý první příspěvek, že Zoner je k ničemu.Osobně mám s předplatným velký problém, raději dám jednorázově víc, ale nechci platit výpalné, proto jsem já osobně skončil u CaptureOne

oldbas
21. dubna • 19:13

Žádné klíčky. Prostě si stáhneš zkušební verzi a zbytek přijde úplně sám.

Karel Slavík
22. dubna • 16:12

a to mě právě odrazuje, že ofiko cena je nějaká a soft si jen pronajímám a vlastně pak mohu licitovat jak na tureckým tržišti a stále ale mám jen pronájem... to mě dost odrazuje. Já mám licenci přes kamaráda, využiji Zoner jen občasně, ale ta jejich oficiální politika není nic pro mě

Josef Volejník (Jeliman Xx)
22. dubna • 13:21

2900Kč / rok je míň než za Netflix a v ceně mám AI denoise a Photoshop s funkcemi, o kterých se Zoneru jen zdá.

Karel Slavík
22. dubna • 16:10

Kdybyste napsal, že Adobe je o tolik lepší, že se vyplatí i za cenu 2x vyšší, než je Zoner, vezmu to jako argument do debaty, a při troše námahy bych možná souhlasil, ale to co píšete vy, jsou s prominutím "sračky" a vy jste blb.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Josef Volejník (Jeliman Xx)
24. dubna • 10:59

Koupit si lety prověřený produkt, který má desetinásobně více funkcí je sračka? OKOKOK

Karel Slavík
24. dubna • 14:47

Poslední reakce na vás. Prosím nejprve číst, pak si to přečíst, pak se zamyslet, pak pochopit text, pak nádech a výdech a pak prosím odpověď.O produktu Adobe jsem nic zlého nenapsal. Vyjádřil jsem se k vám a k vaším tvrzením. Jako první jste bezdůvodně nazval ty, co vůbec uvažují o Zoneru, "magory". Pak vám dost haprovala matematika = uvedl jste evidentní lež, pak jste do toho zamíchal vaše vidění světa s Netflixem a jakési pofiderní srovnání, které nechápu do teď. Dále arogantně srovnáváte pro vás důležité funkce, které pro typického uživatele Zoneru jsou absolutně mimo a pak se divíte.....Vy jste takovej prodavač aut, co má u prodejny vystavený naleštěný Mercedes a každý, kdo chce jen jezdit do práce a shání obyčejné spolehlivé auto a nechce Mercedes, tak ten je pro vás póvl a strašně jste uraženej, když člověk nechce tažný, přípojný vozík, 3litr, tuning a vůbec nechce Mercedes a prostě to nechápete.Normálně bych na vás vůbec nereagoval už na první dobrou u prvního příspěvku, ale tak nějak jsem si chtěl šťouchnout po delší době do pouliční směsky a trochu se pobavit....... mé očekávání jste naplnil bezezbytku...

Dalibor Stefansky
16. dubna • 14:02

No ano, předělat Editor. To je specialita Zoneru.
Kolik jsem koupil verzí ZPS? 5? Třikrát jsem to skoušel pak s X-kem. Ale to nevyšlo, Editor tak rozhozený, že se na to nedalo zvyknout.
Je to specialita Zoneru. Vymyslet speciální ovládání, na které si musí uživatel zvykat měsíce. Když se to naučí, Zoner to totalně překope. Takže teď používám starou 18. Když skončí, k Zoneru už nepůjdu. Raději dám násobne víc za normální licenci, než se nechat ročně vydírat za něco, co se člověk zase musí učit odnova.

Určitě si přečtěte

Články odjinud