Zoner Photo Studio 2022 si ještě více upravíte k obrazu svému. Umí i nové fotografické kousky

15. března 2022
TWEET SDÍLET
  • Detailně nastavíte, jak má vypadat šachovnice miniatur
  • Modul Vyvolat nabízí nové korekční nástroje
  • Modul Vytvořit nahradily moduly Tisk a Video

Zoner se pochlubil velkou aktualizací své vlajkové lodi Zoner Photo Studio X. Verze jaro 2020 přináší praktické kosmetické změny v uživatelském rozhraní nové fotografické nástroje a přípravu pro rozvoj tiskových funkcí a lepší střižny videa.

Detailní nastavení miniatur

První novinka se týká modulu Správce a zobrazení miniatur. Jejich podobu, překryvové ikonky i textové informace pod snímkem si nyní můžete docela detailně nastavit v konfiguraci.

Klepněte pro větší obrázek
Čistší zobrazení miniatur

ZPS tímto vychází vstříc jak těm, kteří oceňují spíše minimalistickou šachovnici miniatur, tak těm, kteří si mohou prohlížeč nastavit takovým způsobem, že na první pohled zobrazí téměř vše. Fotky také po najetí na myší nad miniaturu také rovnou ohodnotíte, zařadíte do skupin atp.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přímé hodnocení a bohatá konfigurace zobrazení

Promítačka s přechodovými efekty

Programátoři ze Zoneru zapracovali také na prohlížeči a promítačce. Nejen že by mělo být vše svižnější, opět ale lépe nastavíte množství zobrazovaných informací a zmíněná promítačka také nabízí hromadu přechodových efektů pro lepší prezentaci.

Klepněte pro větší obrázek
Přechodové efekty v promítačce pro hezčí prezentaci

Zoner slibuje efektivnější práci s knihovnou miniatur, a tak zabere na disku méně místa a snímky se budou načítat rychleji.

Klepněte pro větší obrázek
Prohlížeč v režimu náhledu

Lepší barevné korekce v modulu Vyvolat

V režimu Vyvolat najdou fotografové další pokročilé nástroje: barevné korekce, barevnou masku, barevné tónování, lepší práci se stíny a texturou. Drobných změn se dočkal také editor.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vylepšené barevné korekce v modulu Vyvolat

Modul Vytvořit nahradily Tisk a Video

A ještě výrazná změna uživatelského rozhraní. Z Photo Studia zmizel modul Vytvořit. Nahradily jej dva nové Tisk a Video, které tak obě funkce postavily na stejnou úroveň jako prohlížeč, fotografický editor Vyvolat a ten klasický rastrový.

Klepněte pro větší obrázek
ZPS se nyní skládá z pěti modulů. Je to příprava pro budoucí rozvoj těch dvou posledních 

Je to příprava pro další funkce, které se objevují v dalších verzích a ve kterých se chce Zoner věnovat více zakázkovému tisku.

Drobných novinek si můžete všimnout i zde. Střižna Video se například naučila exportovat filmové políčko jako fotografii třeba pro účely videa publikovaného na YouTube atp.

Klepněte pro větší obrázek
Modul Video a jeho střižna

1 188 korun ručně a na dva týdny zdarma

Jarní Zoner Photo Studio 2022 si můžete vyzkoušet zdarma po dobu 15 dnů. Základní licence přijde zájemce na 1 188 Kč ročně, nebo 119 Kč měsíčně.

Témata článku: Fotografický software, Zoner Photo Studio