Známe už i cenu diváků soutěže Czech Press Photo 2005

3. dubna 2006
TWEET SDÍLET

O výsledcích v soutěži novinářské fotografie Czech Press Photo 2005, které zvolila odborná porota, jsme vás již informovali. Ve výčtu oceněných ale do začátku dubna stále chyběla ještě jedna cena – rozhodli o ní diváci stejnojmenné výstavy oceněných snímků. Do hlasování se aktivně zapojilo 9 303 z nich a celých 1 987 vyzdvihlo snímek Jana Zatorského (Týden, Instinkt) ze série Ministr Pavel Dostál, kterou autor pořídil těsně před ministrovou smrtí.

 Klepněte pro větší obrázek
Vítězná fotografie Jana Zatorského

Ve druhé ceně se diváci shodli s odbornou porotou – 1 225 hlasů ocenilo snímek postiženého cyklisty od Václava Jirsy (Právo), který se stal fotografií roku. Třetí místo patří snímku Novorozenci a hudba od Joe Klamara (AFP). 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo oceněný snímek Václava Jirsy, vpravo novorozenci Joe Klamara

Cena diváků – Keramické oko od výtvarníka Ondřeje Tůmy – bude Janu Zatorskému předána 11. dubna v Komorní galerii fotografie J. Sudka. Současně budou vylosovaným účastníkům divácké ankety předány věcné ceny.

Výstava Czech Press Photo 2005 nyní péčí Ministerstva zahraničních věcí ČR putuje po světových metropolích, momentálně je otevřena v Istanbulu.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zrcadlovky