Zima na DIGIareně – Vánoční nákupy

17. prosince 2006
TWEET SDÍLET
Nejlepší sportovní snímky * Nejtenčí sedmimegáč v praxi * Nové číslo DIGIfota * Fotoškola * Osamocená fotografie týdne
Pět z deseti na dvou kolech
Je tu další týden a s ním dalších deset „nej“ fotografií. Tentokrát jsme navštívili kategorii Sport. Desítka nejlepších je z celé poloviny obsazena různými variacemi na téma „rychlá kola“. To platí i pro první místo, které obsadil jules se svým snímkem „Suzuki GSX R“.

 

Klepněte pro větší obrázek
jules – Suzuku GSX R

Apple Aperture na měsíc zdarma
Apple oznámil uvedení třicetidenní zkušební verze programu Apple Aperture 1.5, plná verze programu na správu a editaci fotografií stojí 299 amerických dolarů.

DIGIfoto 8/2006 v prodeji
Letošní poslední, osmé číslo časopisu DIGIfoto je k dostání u vašich oblíbených novinových prodejců. V příštím roce plánuje redakce nejen zpravidelnit termíny mezi vydáním čísel, ale také zvýšit počet vydání na celých deset.

Nový standard paměťových karet
Společnosti Sony a SanDisk oznámily spolupráci na novém typu paměťové karty. Sony MemoryStick Pro-HG by měla mít rychlost zápisu až 60 MB/s a maximální kapacia je teoreticky stanovena až na 32 GB.

V obležení kovu – BenQ DC-X720
Společnost Benq o tomto fotoaparátu tvrdí, že je to nejtenčí sedmimegapixelový model na trhu. Dostal se i k nám do redakce a tak jsme si s ním vyzkoušeli první foto, abychom ověřili, jestli je tenkost jedinou jeho předností.

Klepněte pro větší obrázek
BenQ DC-X720

Vylepšený Fujifilm Finepix S5 Pro
Fujifilm oznámil novou specifikaci digitální zrcadlovky Finepix S5 Pro – přibylo několik malých detailů a byly zveřejněny chybějící údaje.

Přehled cen digitálů – předvánoční zdražování?
Vyjma fotoaparátů Panasonic zdražil tento týden Cybex kompletní sortiment fotoaparátů. V ostatních sledovaných obchodech se ceny prakticky nehýbaly, jen v TS Bohemii přidali do nabídky několik modelů od BenQ.

Tajemství perfektní kompozice
Miroslav Myška se s vámi podělil o několik obecných pravidel kompozice snímku. Která z nich využijete a která na cestě za dokonalým snímkem ne, je jen na vás.

Nový firmware pro Olympus FE-200
Aktualizace firmwaru modelu Olympus FE-200 by měla primárně zlepšit konektivitu fotoaparátu přes USB rozhraní.

Kvalita videa u digitálů
Stále více digitálních fotoaparátů je vybaveno možností natáčet krátké, mnohdy i ozvučené videosekvence. Informace o tom, jak který model fotoaparátu zvládá záznam si mezi sebou začali vyměňovat uživatelé našeho fóra.

Vybíráme fotoaparát pod stromeček
Jeden článek o výběru fotoaparátů jsme v tomto týdnu na našem serverujiž zveřejnili. Druhým je sbírka rad Mira Veselého, který čtenářům radí, na co si dávat při koupi fotoaparátu pozor.

Sedm milionů od BenQ podruhé
BenQ minulý týden představil další stylový digitální kompakt, tentokrát s označením X710. Samotné označení již napovídá, že jde o blízkého příbuzného nedávno uvedeného modelu BenQ X720. Rozdílů mezi oběma kompakty je však poskrovnu.

Fotografie týdne – Sama v paprsku světla
Je důležité vědět, o čem přemýšlíme, ale důležitější je, s kým přitom jsme. A na rozjímání o svých nejniternějších tajemstvích je někdy potřeba být sám.

Klepněte pro větší obrázek
Lenyka - Sama...

Test deseti levných digitálů
Zatímco dříve jste za 8 000 Kč koupili digitál s minimem funkcí, dnes lze za tuto cenu pořídit vyspělé a chytré kompakty. Nabídka digitálů je velice rozmanitá.


Hry zadarmo, nebo se slevou: Podzimní výprodej na Steamu a Star Wars: Squadrons zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Podzimní výprodej na Steamu a Star Wars: Squadrons zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

Vystřízlivění z předplatného. Mimo her s reklamami je to největší zlo, které mohlo mobily potkat

** Předplatné bylo před lety doménou streamovacích služeb ** Dnes na něj najíždí i vývojáři her a aplikací ** Peníze z vás dostávají po troškách, ale mnohem častěji

Martin Chroust
předplatnéMobilní aplikaceSmartphony
Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Třetí Bayonetta po 8 letech vývoje konečně dorazila na Switch a pořád to umí pořádně rozjet. Zároveň opět potvrzuje fakt, že Nintendo nevydává jen rodinné hry.  

Martin Nahodil
Bayonetta 3Nintendo SwitchRecenze
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Týden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

Týden Živě: Všichni prchají na Mastodon a už víme, kolik gramů váží Slunce

** Mastodon nabírá nové duše. nahradí Twitter? ** Britové se potopili k roztrhanému Nord Streamu ** Máme nové předpony SI

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo