Zima na DIGIareně – Vánoční nákupy

Zima na DIGIareně – Vánoční nákupy

Nejlepší sportovní snímky * Nejtenčí sedmimegáč v praxi * Nové číslo DIGIfota * Fotoškola * Osamocená fotografie týdne

Pět z deseti na dvou kolech

 

01.jpg
jules – Suzuku GSX R

Apple Aperture na měsíc zdarma
Apple oznámil uvedení třicetidenní zkušební verze programu Apple Aperture 1.5, plná verze programu na správu a editaci fotografií stojí 299 amerických dolarů.

DIGIfoto 8/2006 v prodeji
Letošní poslední, osmé číslo časopisu DIGIfoto je k dostání u vašich oblíbených novinových prodejců. V příštím roce plánuje redakce nejen zpravidelnit termíny mezi vydáním čísel, ale také zvýšit počet vydání na celých deset.

Nový standard paměťových karet
Společnosti Sony a SanDisk oznámily spolupráci na novém typu paměťové karty. Sony MemoryStick Pro-HG by měla mít rychlost zápisu až 60 MB/s a maximální kapacia je teoreticky stanovena až na 32 GB.

V obležení kovu – BenQ DC-X720
Společnost Benq o tomto fotoaparátu tvrdí, že je to nejtenčí sedmimegapixelový model na trhu. Dostal se i k nám do redakce a tak jsme si s ním vyzkoušeli první foto, abychom ověřili, jestli je tenkost jedinou jeho předností.

X720 Low Res3.jpg
BenQ DC-X720

Vylepšený Fujifilm Finepix S5 Pro
Fujifilm oznámil novou specifikaci digitální zrcadlovky Finepix S5 Pro – přibylo několik malých detailů a byly zveřejněny chybějící údaje.

Přehled cen digitálů – předvánoční zdražování?
Vyjma fotoaparátů Panasonic zdražil tento týden Cybex kompletní sortiment fotoaparátů. V ostatních sledovaných obchodech se ceny prakticky nehýbaly, jen v TS Bohemii přidali do nabídky několik modelů od BenQ.

Tajemství perfektní kompozice
Miroslav Myška se s vámi podělil o několik obecných pravidel kompozice snímku. Která z nich využijete a která na cestě za dokonalým snímkem ne, je jen na vás.

Nový firmware pro Olympus FE-200
Aktualizace firmwaru modelu Olympus FE-200 by měla primárně zlepšit konektivitu fotoaparátu přes USB rozhraní.

Kvalita videa u digitálů
Stále více digitálních fotoaparátů je vybaveno možností natáčet krátké, mnohdy i ozvučené videosekvence. Informace o tom, jak který model fotoaparátu zvládá záznam si mezi sebou začali vyměňovat uživatelé našeho fóra.

Vybíráme fotoaparát pod stromeček
Jeden článek o výběru fotoaparátů jsme v tomto týdnu na našem serverujiž zveřejnili. Druhým je sbírka rad Mira Veselého, který čtenářům radí, na co si dávat při koupi fotoaparátu pozor.

Sedm milionů od BenQ podruhé
BenQ minulý týden představil další stylový digitální kompakt, tentokrát s označením X710. Samotné označení již napovídá, že jde o blízkého příbuzného nedávno uvedeného modelu BenQ X720. Rozdílů mezi oběma kompakty je však poskrovnu.

Fotografie týdne – Sama v paprsku světla
Je důležité vědět, o čem přemýšlíme, ale důležitější je, s kým přitom jsme. A na rozjímání o svých nejniternějších tajemstvích je někdy potřeba být sám.


Lenyka - Sama...

Test deseti levných digitálů
Zatímco dříve jste za 8 000 Kč koupili digitál s minimem funkcí, dnes lze za tuto cenu pořídit vyspělé a chytré kompakty. Nabídka digitálů je velice rozmanitá.

Určitě si přečtěte

Články odjinud