Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Zenjix Soratama – předsádka, která vám pomůže s kreativitou

Již dlouhé roky se těší nemalé popularitě fotografování se skleněnou koulí, tzv. crystal ball nebo lensball fotografie, kdy je ústřední motiv zobrazen prostřednictvím pohledu přes skleněnou kouli.

Výhoda v podobě kreativních možností je zde jasná, nevýhodou je však obrácený obraz a obvykle i nutnost držet kouli v záběru v natažené ruce (pokud ji tedy nepoložíte na vhodné místo scény jako těžítko). To by měla řešit nová předsádka s názvem Soratama.

how_009.jpg

S tímto nápadem a jeho realizací do prodejné podoby přišel fotograf Zenji Urehara. Soratama 72 je de facto předsádka, kterou našroubujete na jakýkoli objektiv s filtrovým závitem o velikosti 72 mm. Předsádka samotná je tvořena plochým kusem skla, v jehož středu je průhledná kulička.

Pro použití s některými objektivy bude třeba také mezikusu, který oddálí předsádku od vstupní čočky. Zajímavé a efektní řešení pořídíte za necelých 60 USD + poštovné.

iphone2.jpg

Předsádku má Zenjix v nabídce také ve variantě pro mobilní telefony v podobě objektivu s klipem a také ve variantě pro odolné digitály Ricoh  WG a Olympus TG.

Určitě si přečtěte

Články odjinud