Zemřeli fotografové Ladislav Sitenský a Jan Reich

V sobotu v Praze zemřeli dva významní fotografové. Jan Reich, který podlehl následkům rakoviny, patřil mezi naše nejznámější krajináře. Ladislav Sitenský se stal známým reportážními fotografiemi z druhé světové války, nicméně jeho tvorba zahrnovala i krajinu a portréty.

TOP2f242c_5138039_jpg.jpg

Ladislav Sitenský zemřel ve věku devadesáti let. Za svůj život pořídil přes 500 tisíc snímků, z toho 50 tisíc jich otiskl. Vydal mnoho publikací a doma či v zahraničí (např. v USA či ve Velké Británii) uspořádal dvě desítky samostatných výstav. V roce 2007 mu prezident Václav Klaus udělil medaili Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění, byl také držitelem mnoha vysokých vojenských vyznamenání a prestižních uměleckých ocenění. Další informace naleznete v nekrologu, který hezky napsal na svém blogu Karel Hvízdala.

JAZ2f2499_1194344_jpg.jpg

Jan Reich zemřel ve věku šedesáti sedmi let a patřil mezi naše nejoriginálnější krajináře. Věnoval se černobílé fotografii a fotil na velkoformátový fotografický materiál. Podrobné informace o jeho životě a tvorbě naleznete na serveru iDnes a zde.

Zdroj: iDnes

Určitě si přečtěte

Články odjinud