Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

6. října 2020
TWEET SDÍLET

Pokročilý kompakt Zeiss ZX1 vzbudil ohlas již v okamžiku představení v roce 2018 – kombinuje totiž plnoformátový snímač s rozlišením 37,5 Mpx, světelný objektiv Distagon 35 mm F2, vnitřní paměť 512 GB a celý je postaven na platformě Android.

S uvedením na trh si však společnost Zeiss dala načas, ačkoli se po představení objevilo několik předprodukčních kousků v rukou fotografů, dodnes není fotoaparát fyzicky k dispozici.

To by se však mohlo brzy změnit, jelikož se nedávno objevil fotoaparát v nabídce obchodu BH Photo Video, kde bylo možné jej předobjednat za cenu 6000 USD, termín doručení však zatím stále není jasný. 

Specialitou fotoaparátu je mimo jiné to, že v něm je instalovaný program Adobe Lightroom CC s plnou podporou synchronizace úprav. V praxi byste tedy měli být schopni upravovat fotografie ve fotoaparátu nebo v počítači se stejnými možnostmi. Cíl je zde jasný – pořídit, upravit a sdílet fotografie přímo z fotoaparátu.

Novinkou pro český trh je změna distributora produktů Zeiss v České republice – aktuálně je distribuce spotřební optiky Zeiss v rukou společnosti Focus Nordic, která Zeiss zastupuje delší dobu v severských zemích, Pobaltí a Polsku.

Témata článku: Fotoaparáty, Technika, Kompaktní fotoaparáty, Zeiss


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne