Zeiss ZX1 má svoji cenu a objevila se možnost předobjednávek

6. října 2020
TWEET SDÍLET

Pokročilý kompakt Zeiss ZX1 vzbudil ohlas již v okamžiku představení v roce 2018 – kombinuje totiž plnoformátový snímač s rozlišením 37,5 Mpx, světelný objektiv Distagon 35 mm F2, vnitřní paměť 512 GB a celý je postaven na platformě Android.

Kolínské jednohubky od Zeisse a Zenitu

Kolínské jednohubky od Zeisse a Zenitu

Na letošní Photokině představili své novinky nejen zavedení výrobci fotoaparátů, ale i značky, které se v éře digitální fotografie soustředily spíše na vývoj optiky. Německý Zeiss přichází s plnoformátovým kompaktem ZX1 a ruský Zenit s full-frame bezzrcadlovkou Zenit M.

S uvedením na trh si však společnost Zeiss dala načas, ačkoli se po představení objevilo několik předprodukčních kousků v rukou fotografů, dodnes není fotoaparát fyzicky k dispozici.

To by se však mohlo brzy změnit, jelikož se nedávno objevil fotoaparát v nabídce obchodu BH Photo Video, kde bylo možné jej předobjednat za cenu 6000 USD, termín doručení však zatím stále není jasný. 

Specialitou fotoaparátu je mimo jiné to, že v něm je instalovaný program Adobe Lightroom CC s plnou podporou synchronizace úprav. V praxi byste tedy měli být schopni upravovat fotografie ve fotoaparátu nebo v počítači se stejnými možnostmi. Cíl je zde jasný – pořídit, upravit a sdílet fotografie přímo z fotoaparátu.

Novinkou pro český trh je změna distributora produktů Zeiss v České republice – aktuálně je distribuce spotřební optiky Zeiss v rukou společnosti Focus Nordic, která Zeiss zastupuje delší dobu v severských zemích, Pobaltí a Polsku.

Témata článku: Technika, Kompaktní fotoaparáty, Zeiss

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika