ZEISS Photography Award získala černobílá sonda do života čínské imigrantky

Letošní ročník volné fotografické soutěže ZEISS Photography Award, kterou již čtvrtým rokem spolupořádají společnost World Photography Organisation a německý výrobce objektivů ZEISS, zná svého laureáta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
© KyeongJun Yang (Korea), Vítěz ZEISS Photography Award

Fotografové se tento rok utkali na téma Seeing Beyond: Discoveries, česky Vidět dál: Objevy. Soutěžní projekty mohly zachycovat jak osobní odhalení, vnitřní konflikty, tak komplexnější objevy s celospolečenským dosahem.

Jako nejlepší byla vyhodnocena komorní černobílá série korejského fotografa KyeongJuna Yanga s názvem Metamorphosis. Yang na ploše devíti minimalisticky pojatých fotografií zaznamenal okamžiky ze života čínské imigrantky Julie Čchenové. Za vítězství obdržel 12 000 eur na objektiv(y) značky Zeiss dle vlastního výběru a částku 3000 eur.

Kromě laureáta byly také představeny projekty, které se dostaly do užšího výběru poroty. Tematický záběr je opravdu široký, od německých devadesátníků po bolivijské wrestlerky. Ukázky z oceněných sérií s komentářem si prohlédněte v naší galerii, celé série jsou k zhlédnutí na stránkách soutěže

Témata článku: Kultura, Soutěže, Fotografové, Zeiss

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Fotografie týdne – o dešti jako pohledu do minulosti i do budoucnosti

Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

36 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic