ZEISS Photography Award získala černobílá sonda do života čínské imigrantky

Letošní ročník volné fotografické soutěže ZEISS Photography Award, kterou již čtvrtým rokem spolupořádají společnost World Photography Organisation a německý výrobce objektivů ZEISS, zná svého laureáta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
© KyeongJun Yang (Korea), Vítěz ZEISS Photography Award

Fotografové se tento rok utkali na téma Seeing Beyond: Discoveries, česky Vidět dál: Objevy. Soutěžní projekty mohly zachycovat jak osobní odhalení, vnitřní konflikty, tak komplexnější objevy s celospolečenským dosahem.

Jako nejlepší byla vyhodnocena komorní černobílá série korejského fotografa KyeongJuna Yanga s názvem Metamorphosis. Yang na ploše devíti minimalisticky pojatých fotografií zaznamenal okamžiky ze života čínské imigrantky Julie Čchenové. Za vítězství obdržel 12 000 eur na objektiv(y) značky Zeiss dle vlastního výběru a částku 3000 eur.

Kromě laureáta byly také představeny projekty, které se dostaly do užšího výběru poroty. Tematický záběr je opravdu široký, od německých devadesátníků po bolivijské wrestlerky. Ukázky z oceněných sérií s komentářem si prohlédněte v naší galerii, celé série jsou k zhlédnutí na stránkách soutěže

Témata článku: Kultura, Fotografové, Soutěže, Zeiss

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Biblický příběh vypráví o lidech, kteří se smluvili, že si postaví věž, která povede až do nebe. Nebe pro ně nebylo daleko ani vysoko, bylo něčím, čeho je možné dosáhnout.

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos