ZEISS Photography Award získala černobílá sonda do života čínské imigrantky

Letošní ročník volné fotografické soutěže ZEISS Photography Award, kterou již čtvrtým rokem spolupořádají společnost World Photography Organisation a německý výrobce objektivů ZEISS, zná svého laureáta.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
© KyeongJun Yang (Korea), Vítěz ZEISS Photography Award

Fotografové se tento rok utkali na téma Seeing Beyond: Discoveries, česky Vidět dál: Objevy. Soutěžní projekty mohly zachycovat jak osobní odhalení, vnitřní konflikty, tak komplexnější objevy s celospolečenským dosahem.

Jako nejlepší byla vyhodnocena komorní černobílá série korejského fotografa KyeongJuna Yanga s názvem Metamorphosis. Yang na ploše devíti minimalisticky pojatých fotografií zaznamenal okamžiky ze života čínské imigrantky Julie Čchenové. Za vítězství obdržel 12 000 eur na objektiv(y) značky Zeiss dle vlastního výběru a částku 3000 eur.

Kromě laureáta byly také představeny projekty, které se dostaly do užšího výběru poroty. Tematický záběr je opravdu široký, od německých devadesátníků po bolivijské wrestlerky. Ukázky z oceněných sérií s komentářem si prohlédněte v naší galerii, celé série jsou k zhlédnutí na stránkách soutěže

Témata článku: Kultura, Soutěže, Fotografové, Zeiss


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne