Zdraží digtální fotoaparáty?

30. srpna 2007
TWEET SDÍLET

Evropská unie pravděpodobně zvýší dovozní clo na digitální fotoaparáty. Jelikož ve státech EU pravděpodobně neexistuje továrna na výrobu digitálních fotoaparátů, dotkne se teoreticky zdražení velké většiny aparátů.

Podle dostupných informací se bude zdražení týkat pouze fotoaparátů, které budou umět natáčet videosekvence v rozlišení větším jak 800 × 600 pixelů při frekvenci 23 sn./s a celková možná doba nahrávání bude delší jak 30 minut. Tyto fotoaparáty budou pro účely proclení zařazeny do jiné kategorie zboží společně s videorekordéry a videokamerami.

Dobrou zprávou je, že zdražení se nedotkne digitálních zrcadlovek, které natáčení videa nepodporují. Valná většina jednoduchých kompaktů zatím umí natáčet video v rozlišení 640 × 480 bodů, i když překračují snímkovací frekvenci (30 sn./s) i délku záznamu (více jak 30 minut), pravděpodobně by se jich zdražení nedotklo. Jinak by tomu ale bylo v případě pokročilých kompaktů, které již natáčejí video ve vyšším rozlišení.

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Fotografie týdne: Pohlazení – o smrti a její důležitosti pro bytí

Středověký člověk, jak upozorňuje Jacques Le Goff, má ke smrti dvojí silný vztah. Smrt je především branou do nebe. Je tím, pro co žijeme, můžeme sledovat těšení se na smrt, která je vysvobozením z pozemského utrpení a strádání.

Michal Černý