Zasněženo na DIGIareně – Olympus znovuzrozený

Zasněženo na DIGIareně – Olympus znovuzrozený

Tajemství Foveonu odhaleno * DIGIfoto 1/2007 * Editace EXIF přímo ve Windows * V akci se Samsungem GX-10 * Lednové drahoty * Někdo to rád syrové

Do nového týdne s arašídovým úsměvem
Jako obvykle nový týden začínáme nahlédnutím do naší fotogalerie. V tomhle týdnu přišla řada na snímky zařazené do kategorie Humor. Stejně jako při naší minulé zastávce v této kategorii, i nyní najdete v top-ten několik snímků Petra Sládka z „buráčího světa“.


Petr Sládek - „Děckáá, dárečky budou až po pohádce, jo? :-)“

Nokia 7390 – tři mega s autofokusem
Na sesterském webu Mobilmanie se objevila zmínka o nové Nokii.Tento telefon je určen pro uživatele, kteří chtějí přístroj vybavený třímegapixelovým fotoaparátem, ale nechtějí si připlácet za operační systém.

Tajemství Foveonu odhaleno
Sigma zveřejnila dokumenty popisující, jak pracuje snímač Foveon v digitální zrcadlovce Sigma SD14.

Fotogalerie od Tamronu
Tamron na svých stránkách spustil novou fotogalerii pro uživatele „svých“ objektivů. Cílem je snaha ukázat ostatním potenciálním zákazníkům kvalitu objektivů.

Vyšlo DIGIfoto 1/2007
Na stáncích a ve vašich schránkách se tento týden objevilo první letošní číslo časopisu DIGIfoto. Ústředním tématem tohoto čísla je lákavý fotografický žánr – akt.

Editace EXIF přímo ve Windows
Microsoft vydal nový nástroj. Pod názvem „Photo Info“ se skrývá utilita, která po vyvolání z kontextového menu souboru umožňuje editovat základní informace o fotografiích – EXIF a IPTC.

V akci se Samsungem GX-10
O uvedení nové digitální zrcadlovky od Samsungu jsme vás informovali již dříve. Nyní se nám dostal jeden z prvních kousků do redakce a tak jsme se toto dvojče Pentaxu K10D rozhodli vyzkoušet.

Nový firmware pro Pentax K10D
Pentax vydal pro svou zrcadlovku K10D novou verzi firmware. Ten by měl opravit několik drobných nepřesností v zobrazení aktuálního nastavení fotoaparátu. Kromě toho s sebou přináší několik nových užitečných funkcí.

Dotkněte se placky od Pentaxe
Během minulých dvou týdnů byly světu představeny novinky značek Sony, Samsung a Canon. K nim se teď přidává i Pentax, který oznámil dva nové modely.

Přehled cen digitálů – lednové drahoty
Další týden s sebou přináší i nové ceny. Tentokráte počet zdražení převýšil počet slev – zdražovaly se především Canony, kompakty od BenQ a fotoaparáty nesoucí značku HP.

Novinky od Samsungu a Sony v katalogu digitálů
Do našeho online katalogu digitálů jsme pro vás přidali novinky z výrobních linek Sony a Samsung.

Fotografie týdne – Praha tří barev
Pro titul fotografie týdne si tentokráte se svým snímkem „Praha tří barev“ přišel mladý fotograf, který se v naší galerii skrývá za pseudonymem Zedjunior.


Zedjunior – Praha

Olympus znovuzrozený
Aby novinek nebylo málo, v dalším článku jsme vám v pátek představili hned sedm novinek od Olympusu.

Někdo to rád syrové
Michal Šebík si pro vás připravil poměrně zajímavý článek o úpravách a konverzích RAW snímků v programu Raw Shooter Essentials, který díky vynikajícímu poměru kvalita/cena (základní verze je zcela zdarma) jistě zaujme mnoho z fotografů, kteří se s ním doposud nesetkali.

Dočkáme se Canonu EOS 40D?
V poslední době se stále častěji spekuluje, jestli se EOS 30D dočká svého nástupce v podobě EOS 40D. Co si o tom myslíte vy?

Na funkce jinak – Samsung NV10
Již loni v létě uvedl Samsung na trh první produkt z úplně nové produktové řady s názvem New Vision. Nový kapesní desetimegový NV10 je tady a my jsme se rozhodli podívat se mu na zoubek.

Určitě si přečtěte

Články odjinud