Zasněženo na DIGIareně – Olympus znovuzrozený

28. ledna 2007
TWEET SDÍLET
Tajemství Foveonu odhaleno * DIGIfoto 1/2007 * Editace EXIF přímo ve Windows * V akci se Samsungem GX-10 * Lednové drahoty * Někdo to rád syrové

Do nového týdne s arašídovým úsměvem
Jako obvykle nový týden začínáme nahlédnutím do naší fotogalerie. V tomhle týdnu přišla řada na snímky zařazené do kategorie Humor. Stejně jako při naší minulé zastávce v této kategorii, i nyní najdete v top-ten několik snímků Petra Sládka z „buráčího světa“.

Klepněte pro větší obrázek
Petr Sládek - „Děckáá, dárečky budou až po pohádce, jo? :-)“

Nokia 7390 – tři mega s autofokusem
Na sesterském webu Mobilmanie se objevila zmínka o nové Nokii.Tento telefon je určen pro uživatele, kteří chtějí přístroj vybavený třímegapixelovým fotoaparátem, ale nechtějí si připlácet za operační systém.

Tajemství Foveonu odhaleno
Sigma zveřejnila dokumenty popisující, jak pracuje snímač Foveon v digitální zrcadlovce Sigma SD14.

Fotogalerie od Tamronu
Tamron na svých stránkách spustil novou fotogalerii pro uživatele „svých“ objektivů. Cílem je snaha ukázat ostatním potenciálním zákazníkům kvalitu objektivů.

Vyšlo DIGIfoto 1/2007
Na stáncích a ve vašich schránkách se tento týden objevilo první letošní číslo časopisu DIGIfoto. Ústředním tématem tohoto čísla je lákavý fotografický žánr – akt.

Klepněte pro větší obrázek

Editace EXIF přímo ve Windows
Microsoft vydal nový nástroj. Pod názvem „Photo Info“ se skrývá utilita, která po vyvolání z kontextového menu souboru umožňuje editovat základní informace o fotografiích – EXIF a IPTC.

V akci se Samsungem GX-10
O uvedení nové digitální zrcadlovky od Samsungu jsme vás informovali již dříve. Nyní se nám dostal jeden z prvních kousků do redakce a tak jsme se toto dvojče Pentaxu K10D rozhodli vyzkoušet.

Nový firmware pro Pentax K10D
Pentax vydal pro svou zrcadlovku K10D novou verzi firmware. Ten by měl opravit několik drobných nepřesností v zobrazení aktuálního nastavení fotoaparátu. Kromě toho s sebou přináší několik nových užitečných funkcí.

Dotkněte se placky od Pentaxe
Během minulých dvou týdnů byly světu představeny novinky značek Sony, Samsung a Canon. K nim se teď přidává i Pentax, který oznámil dva nové modely.

Přehled cen digitálů – lednové drahoty
Další týden s sebou přináší i nové ceny. Tentokráte počet zdražení převýšil počet slev – zdražovaly se především Canony, kompakty od BenQ a fotoaparáty nesoucí značku HP.

Novinky od Samsungu a Sony v katalogu digitálů
Do našeho online katalogu digitálů jsme pro vás přidali novinky z výrobních linek Sony a Samsung.

Fotografie týdne – Praha tří barev
Pro titul fotografie týdne si tentokráte se svým snímkem „Praha tří barev“ přišel mladý fotograf, který se v naší galerii skrývá za pseudonymem Zedjunior.

Klepněte pro větší obrázek
Zedjunior – Praha

Olympus znovuzrozený
Aby novinek nebylo málo, v dalším článku jsme vám v pátek představili hned sedm novinek od Olympusu.

Někdo to rád syrové
Michal Šebík si pro vás připravil poměrně zajímavý článek o úpravách a konverzích RAW snímků v programu Raw Shooter Essentials, který díky vynikajícímu poměru kvalita/cena (základní verze je zcela zdarma) jistě zaujme mnoho z fotografů, kteří se s ním doposud nesetkali.

Dočkáme se Canonu EOS 40D?
V poslední době se stále častěji spekuluje, jestli se EOS 30D dočká svého nástupce v podobě EOS 40D. Co si o tom myslíte vy?

Na funkce jinak – Samsung NV10
Již loni v létě uvedl Samsung na trh první produkt z úplně nové produktové řady s názvem New Vision. Nový kapesní desetimegový NV10 je tady a my jsme se rozhodli podívat se mu na zoubek.


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola