Zapomeňte na závity, filtry od STC Optics upevníte přímo před snímač

25. června 2020
TWEET SDÍLET

​Tchajwanská společnost STC Optical & Chemical představila unikátní systém optických filtrů, které se vkládají do těla, respektive bajonetu fotoaparátu, sice již před rokem, nyní je však nově dostupný pro fullframe bezzrcadlovky Canon R a je tak kompatibilní se stále větším spektrem fotoaparátů.

Klepněte pro větší obrázek

STC Clip Filter se skládá z ocelového rámečku, do něhož se vkládají skleněné pláty s vlastnostmi neutrálních šedých filtrů s různou hustotou a infračervených filtrů. K dispozici je také speciální filtr pro astrofotografii, který potlačuje světelné znečištění.

Klepněte pro větší obrázek

Skla jsou dle tvrzení výrobce opatřena oboustranným ochranným NANO povlakem, jenž odpuzuje vodu a mastnotu. Přesto je logické, že je při instalaci filtrů před snímač nutno dbát maximální opatrnosti, aby nedošlo ke znečištění snímače.

Klepněte pro větší obrázek

V portfoliu STC Optical & Chemical nalezneme řadu zajímavého příslušenství, které řeší dílčí nedostatky či limity v designu fotoaparátu a objektivů – nedávno jsme psali například o produktu FoGrip.

Totéž platí i o clip filtrech: Hlavní výhodou je možnost použití jediného filtru pro všechny objektivy bez ohledu na rozměr předního filtrového závitu, přičemž před přední čočku je pak možné umístit další příslušenství, popř. další filtry. Dalším bonusem je snadná údržba clip filtrů, které jsou, umístěny v těle fotoaparátu, více chráněny před mechanickým poškozením.

STC Clip filtry jsou dostupné pro celou řadu zrcadlovek, ale i pro bezzzrcadlové systémy Sony E, Fujifilm X, Olympus, Panasonic a nově též pro Canon R. Cena jednoho filtru se pohybuje podle typu od 80 do 300 USD, zakoupit lze i zvýhodněné sety. Více informací najdete na stránkách výrobce

Témata článku: Technika, Objektivy, Příslušenství, Technologie

Určitě si přečtěte

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz