Záplava digitálních objektivů Sigma pokračuje

Nabídka objektivů Sigma pro digitální zrcadlovky o velikosti snímače APS-C se rozrostla o další tři kousky. Překvapivě se mezi nimi objevuje „základní“ objektiv s pevným ohniskem 30 mm. Dalšími novinkami jsou ultraširoký zoom 10–22 mm a širokorozsahový zoom 18–200 mm.


Objektiv Sigma 30 mm F1,4 EX DC HSM

Objektiv Sigma 30 mm F1.4 EX DC HSM odpovídá po vynásobení koeficientem 1,5 × přibližně stejnému úhlu záběru jako 50mm objektiv na kinofilmové zrcadlovce – tzv. „záklaďák“. Již samotné parametry slibují maximální kvalitu pro profesionální využití. Vynikající je světelnost, optické prvky proti chromatické vadě, tichý systém ostření HSM.

Další informace naleznete zde


Objektiv Sigma 10–20 mm F4–5,6 EX DC HSM

Objektiv Sigma 10–20 mm F4–5,6 EX DC HSM posouvá hranici ultraširokoúhlých zoomů. Na nejširším konci nabízí záběr o úhlu 102,4°. Objektiv je vybaven třemi prvky pro minimalizaci chromatické vady a dalšími třemi pro korekci sférického zkreslení. Jak moc se Sigmě podařilo u objektivu s šířkou záběru hraničící s rybím okem zkreslení zkorigovat, se ovšem ukáže až v praxi.

Další informace naleznete zde.


Objektiv Sigma 18–200mm F3,5–6,3 DC

Objektiv Sigma 18-200mm F3,5-6,3 DC je jedenáctinásobný zoom, který bude určen spíše pro amatéry. U zoomu s takovýmto rozsahem bude obrazová kvalita to poslední, co byste od něj mohli čekat. To ostatně potvrzuje rovněž absence zkratek EX (značí extra provedení) a HSM (Hyper Sonic Motion).

Další informace naleznete zde.

Všechny objektivy jsou určeny pouze pro digitální zrcadlovky s velikostí snímače APS-C. Při použití na kinofilmové zrcadlovce nebo na D-SLR se snímačem shodné velikosti by podle tiskové zprávy došlo ke značné vinětaci.

 

 

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud