Zálohujete si Fotky Google? Pokud ano, tak možná poslaly vaše videa úplně někomu jinému

Zálohujete si Fotky Google? Pokud ano, tak možná poslaly vaše videa úplně někomu jinému

Používáte-li ve Fotkách Google nástroj Takeout sloužící k zálohování souborů z vlastního účtu, tak se klidně mohlo stát, že i zrovna ta vaše videa vlastní někdo jiný, jen ne vy. Stejně tak vy můžete vlastnit videa jiných uživatelů. Chyba, na kterou Google upozorňuje prostřednictvím e-mailu až nyní, se však stala již v listopadu loňského roku.

Konkrétně tedy mezi 21. a 25. listopadem 2019 kdy se u Googlu vyskytla technická chyba. Ta měla za následek nejen nekompletní export dat, ale zároveň také nesprávné přiřazení videí uživatele k jeho účtu. Google v e-mailu tedy informuje, že vaše videa může vlastnit někdo jiný, stejně jako vy můžete mít videa někoho jiného. Fotografií se však tato chyba nijak nedotkla. Přesný počet postižených uživatelů znám není, hovoří se ale o 0,01 %.

E-mail dále doporučuje novou zálohu dat, protože ty provedené v daném období mohou být neúplné a je vhodné je smazat (protože tím raději smažete i ta videa, která vlastně nejsou vaše). Zpráva nicméně také informuje o tom, že nyní je již všechno v pořádku a vše funguje tak, jak má. Podobný incident, za který se také společnost patřičně omlouvá, se prý již v budoucnu také nebude nikdy opakovat, protože k tomu byla učiněna všechna patřičná opatření.

Určitě si přečtěte

Články odjinud