23
Fotogalerie

Zajímavé fotopříslušenství nejen pro mobilní telefony

Optika fotomobilů dokáže velké věci. Pokud zainvestujete do kvalitního příslušenství, můžete jím výsledek ještě umocnit. Ne všechno je ale zrovna dvakrát přínosné. Zajímavé jsou ale rozhodně všechny.

Olloclip

Nejrozšířenější a nejznámější fotografické příslušenství pro mobilní telefony se nevyrábí jen pro iPhony (od verzí 4/4s až po 6/6 Plus), ale je dostupné i pro Samsung Galaxy S4 a S5.

Jedná se o předsádku, kterou jen přesunete přes okraj vašeho telefonu a ihned fotíte. Vyrábí se však i celá pouzdra, do kterých váš telefon vložíte.

Obrázek 1.jpeg

Vyrábí se v několika variantách, kdy nejrozšířenější je ta 4-in-1. Obsahuje širokoúhlý objektiv a objektiv rybího oka. Po jejich odšroubování ještě získáte na jedné straně 10× makro a 15× makro objektivy. Dostupné jsou ale i varianty obsahující 2× optický zoom, nebo ty, které vám poskytnou 7×, 12× nebo dokonce 21× makro.

Obrázek 2.jpgObrázek 3.jpgObrázek 4.jpg
Vlevo scéna vyfotografovaná iPhonem 5, uprostřed ta samá s použitím širokoúhlé předsádky Olloclipu a vpravo při použití předsádky rybí oko.

Carson Optical monokulár 7×18

Představte si dalekohled, který rozdělíte ve dví a jednu jeho část přiložíte na čočku vašeho telefonu. Přesně to je monokulár značky Carson. Abyste jej ale u svého telefonu nemuseli pořád držet, dodává se i s pouzdrem, do kterého telefon nejdříve vsunete a až pak monokulár přiložíte.

Obrázek 5.JPG

Pro špiclování sousedů se může hodit, fotit s ním ale pořádně nejde. Dobře zaostřit točením za tělo monokuláru je opravdu těžké a navíc vám vinou jeho délky vznikne nevzhledný kruhový snímek. Musíte pak tedy ořezávat, nebo už při snímání scény použít digitální zoom.

Obrázek 6.JPGObrázek 7.JPGObrázek 8.JPG
Vlevo scéna vyfotografovaná iPhonem 5, uprostřed ta samá při použití monokuláru bez ořezu, vpravo je pak výsledek s použitím digitálního zoomu při snímání scény.

Carson Optical magnetické lupy 10× a 15×

Opakem dalekohledu je samozřejmě lupa. Tyto magnetické lupy jednoduše přichytíte ke svému fotomobilu a můžete s nimi začít zkoumat zákonitosti makrosvěta. Nemusíte přitom nic dalšího natavovat, vše vidíte pohodlně na displeji svého telefonu.

Obrázek 9.jpeg

Lupy vám poskytnou přiblížení 10 či 15 krát, takže pokud jste makro nadšenci a nechce se vám utrácet dvakrát tolik za Olloclip, můžete si vystačit jen s tímto příslušenstvím.

OEM 12× Telephoto Lens

Dalekohled ještě jednou, tentokrát ale i se stativem a pro Samsung Galaxy S6. Tento teleskop má 12× optické přiblížení s manuálním zaostřováním, kdy vám stačí pouze otáčet kroužkem v přední části těla. Je dodáván s plastovým pouzdrem, do kterého svůj telefon vložíte, aby přichycení objektivu bylo okamžité.

Obrázek 10.jpgObrázek 11.jpgObrázek 12.jpg

K pouzdru jde přichytit i podstavec, který váš telefon stabilizuje a zajistí vám ostrý záznam snímků nebo videozáznamu.

Pokračování 2 / 2

Stativy, držáky, kryty a pouzdra

Shoulderpod S1

Toto příslušenství slouží pro pevné a stabilní záběry z ruky, stativu nebo v jiných situacích pro všechny typy chytrých telefonů všech značek a velikostí.

Produkt je kompatibilní s drtivou většinou existujících chytrých telefonů různých velikostí i v ochranných obalech. Podmínkou je šířka telefonu (klidně i s ochranným obalem) v rozmezí 48 – 93 mm. Shoulderpod má i standardní stativový závit, takže jej našroubujete na většinu dostupných stativů.

Obrázek 13.jpgObrázek 14.jpgObrázek 15.jpg
Pogumované čelisti zajistí, aby z nich váš telefon nevypadl. Je třeba je ale řádně utáhnout.

Univerzální stativ Kitvision

Je malý lehký a přenosný, má silné a ohebné pěnové nohy, které mu zajistí větší přilnavost k objektům, na kterých stojí nebo kolem kterých je obtočen. Má i standardní stativový závit na rychloupínací destičce.

Obrázek 16.jpg

Díky uzamykatelnému kulovému kloubu vám pak pomůže najít a udržet ideální úhel záběru. Vejde se do něho také více typů telefonů. Ty vložíte mezi čelisti, které poté utáhnete.

iOgrapher Mini Mobile Media Case

Tento držák pro vaši lepší tvorbu z ruky je prvním svého druhu. Jedná se totiž o pouzdro, které je vyrobeno z vysoce kvalitního polykarbonátu, aby odolalo jakémukoliv prostředí, a které slouží jako rozšiřující periférie pro vaše zařízení. To nemusí být jen telefon, ale například i tablet

Obrázek 17.jpgObrázek 18.jpgObrázek 19.jpg

Na pouzdro lze přidat 37mm čočky, má i tři úchyty pro připojení blesků či jiného osvětlení a audio zařízení. Také má standardní závit, díky kterému jej můžete použít i s libovolným stativem.

COVR Photo

COVR Photo je pouzdro pro iPhone 5/5s (další varianty se připravují) s vestavěným objektivem. Ten je posazen na krytu ve vodorovné poloze, takže telefon držíte, jako kdybyste psali zprávu. Aniž byste vzbudili pozornost nakloněním mobilu, však fotografujete.

Obrázek 20.jpg

Pro plnohodnotné fotografování s COVR Photo je třeba stáhnout si i jeho aplikaci. Objektiv totiž snímá fotografie zrcadlově a aplikace vám snímky automaticky převrátí již při komponování scény.

Moment Case

Jedná se o pouzdro se zabudovaným tlačítkem spouště pro iPhone 6/6 Plus ale i telefony s operačním systémem Android. Pouzdro však není univerzální a každý typ telefonu bude mít své přímo na míru. Budoucí čas je zde použit proto, že pouzdro je v procesu výroby. S tímto pouzdrem ale dostanete i objektivy Tele Lens (60mm) a Wide Lens (18mm), které do něho budou zabudovány.

Obrázek 21.jpg

Pouzdru nebude chybět ani mechanické tlačítko spouště. Pouzdro je vyrobeno z odolného materiálu, je ovšem dostatečně tenké, aby se bez problému vešlo do kapsy, když jej zrovna nepoužíváte.

Chránič vystouplé čočky

Na eBay naleznete hodně příslušenství za pár korun, které dokáže překvapit nejen kvalitou ale i cenou. Tento chránič čočky vašeho iPhonu 6 nebo 6 Plus stojí v přepočtu kolem dvaceti korun a je naprostou zbytečností, kterou opravdu nepotřebujete. Na druhou stranu je opravdu vtipné, s čím dokáží výrobci přijít.

Obrázek 22.jpgObrázek 23.jpg

Nejnovější iPhony mají vystouplou čočku fotoaparátu nad povrch jejich zad, a ač je ze safíru, mohlo by jí hrozit, že si ji poškrábete. Použitím tohoto ocelového kroužku tomu však zabráníte, protože se sklíčko nedostane do přímého kontaktu s povrchem, na který telefon pokládáte. Jako vtip to jistě poslouží dobře, vážně to ale asi nemůže brát nikdo.

Určitě si přečtěte

Články odjinud