Začátek prázdnin na DigiAreně - novinky, novinky, novinky

9. července 2006
TWEET SDÍLET
Začaly prázdniny, přišel čas odpočinku, táborů a dovolených. Na DigiAreně ale nezahálíme ani s příchodem prázdnin a tak byl tento týden opět nacpaný k prasknutí novinkami ze světa fotografie. Představili jsme vám několik nových přístrojů, fotografii týdne, přinesli jsme vám první foto a nechyběl ani pravidelný přehled cen.

Online katalog digitálních fotoaparátů
A je to tady. Po dlouhém období příprav jsme pro vás, naše čtenáře, konečně zprovoznili nový online katalog digitálních fotoaparátů. V katalogu můžete fotoaparáty vyhledávat podle mnoha parametrů, navíc si můžete nechat vámi vybrané modely navzájem mezi sebou srovnat a to v téměř neomezeném počtu modelů. Katalog samotný najdete na adrese http://digiarena.cz/digitaly. Chcete-li nám pomoci se zkvalitňováním tohoto katalogu, své připomínky nám můžete zaslat na adresu digitaly@cpress.cz

Výstava Jana Šibíka prodloužena
Utekla-li vám zmínka o výstavě fotografií Jana Šibíka, o které jsme vás již informovali, nic není ztraceno. Pořadatelé se rozhodli výstavu prodloužit a tak se na snímky Jana Šibíka můžete zajít podívat až do 5. srpna.

Nový Pentax Optio T10 - první foto
Bezpochyby nejvýraznější vlastností kompaktu Optio T10 od Pentaxe je jeho třípalcový dotykový displej. Je stejně tak lákavá také obrazová kvalita tohoto digitálu? Společně s Lenkou Lindnerovou jsme se podívali na první demosnímky, které tímto stylovým šestimegem pořídila.

Ricoh vypouští na trh nový model
Společnost Ricoh vypustila na trh nový model digitálu. Nese označení Caplio RR660, čip se šesti megapixely, trojnásobný zoom v rozsahu 34-102mm a 16MB interní paměti.

Modelová řada New Vision od Samsungu
Samsung představil novou řadu digitálních fotoaparátů. Sérií NV – New Vision – se chce značka prosadit na trhu a začít konkurovat tradičním výrobcům fotografické techniky. Řada sestává ze tří modelů NV3, NV7 a NV10 vyvedených v novém stylovém designu černé barvy.

Fotografie týdne - tentokráte Krajinka
"To je krajinka." Tvůrce fotografie, která se dnes zařadila mezi ty "nej", pojal pojmenování svého dílka vskutku minimalisticky. Bodové ohodnocení se však vyšplhalo až k maximu. Vítejte ve světě, kde se mraky zdají hmotnější než člověk sám.

Klepněte pro větší obrázek
Adamitro - Krajinka2

Sony S500 - automat pro nenáročné
Sony uvedlo na trh další fotoaparát z řady expozičních automatů, určených především pro začínající fotografy a pro ty, kteří nefotí příliš často. Model S500 je podobně jako S600 malý kompakt v kovovém pláštíku s trojnásobným optickým zoomem.

Přehled cen digitálních fotoaparátů - prázdninové výprodeje
Ceny ve sledovaných obchodech se více-méně uklidnily a ustálily. Neobjevilo se mnoho slev, ale ani zdražení, Cybex a TS Bohemia vyprodávají několik typů fotoaparátů.

Aktualizace firmwaru pro Ricoh a Canon
Společnost Ricoh zveřejnila na svých stránkách aktualizace firmwaru pro modely Caplio 400G a 500G. Firmware má usnadnit mimo jiné odpojování přístrojů od PictBridge zařízení.
Ani firma Canon nezůstává pozadu - na jejich stránkách se obejvily aktualizace softwaru fotoaparátů pro EOS 5D a EOS 1D Mark II N.

Upravte si jas svých snímků v GIMPu
Nastavení barevnosti a jasu snímku, které patří mezi základní úpravy, lze v grafickém editoru GIMP provést několika způsoby. Především pro začátečníky je určena poněkud ukrytá funkce Sada filtrů, která pod sebou obsahuje obdobu známých Variací z Photoshopu.

Kultura je všude kolem nás
Chcete-li zasvětit nedělní odpoledne kultuře, je tento článek tím pravým pro vás. Výběr těch nejlepších akcí z českých i moravských luhů a hájů zde čeká jen na vás.

Recenze pro vás - Samsung Digimax i6 PMP
Uvažujete zrovna o koupi fotoaparátu a zároveň se poohlížíte i po MP3 přehrávači? Novinka – Samsung Digimax i6 – vám nabízí obojí, navíc si poradí i s přehráváním filmů. To vše bez výrazných ústupků v kvalitě a v krásném těle.


Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

Programování elektroniky: Detektor štěkotu, sousedovy vrtačky i padajících skleniček

** Paní Bledé doma štěkají psi, jak je sledovat za pár kaček? ** Dnes to zkusíme pomocí primitivního mikrofonu a Arduina ** Při velké zvukové amplitudě spustíme alarm a dorazí notifikace

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Reportáž z Las Vegas a prapůvodní sestavy Týdne Živě a Týdne mobilně

Reportáž z Las Vegas a prapůvodní sestavy Týdne Živě a Týdne mobilně

Filip KůželJan SedlákJakub ČížekJan Láska
Týden mobilněAmazonTýden Živě
Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Test chytrého routeru Synology WRX560. Když vám chybí funkce, tak je prostě doinstalujte

Synology nevyrábí routery jako na běžícím pásu. Když už se do toho ale pustí, stojí to za to.

Jiří Kuruc
SynologyRouterTesty
15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

** Základy práce s Messengerem jsou jednoduché a zná je každý ** Některé funkce ale mohou být skryté nebo nejsou úplně intuitivní ** Tento přehled pomůže odhalit taje nejpoužívanějšího komunikátoru

Adam Kos
Tipy a trikyMessenger
Před 30 lety byla odeslána první SMS. I když jsou textovky vynález z mobilního pravěku, rychlý konec je nečeká

Před 30 lety byla odeslána první SMS. I když jsou textovky vynález z mobilního pravěku, rychlý konec je nečeká

** Už tři desítky let datlujeme do mobilu písmenka a posíláme jako SMS ** Češi ve své době SMS milovali, byla to totiž nejméně drahá služba ** I přes obstarožnost této služby se s ní jen tak loučit nebudeme

Jan Láska
VýročíSMS
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět