Záblesk a odpalovač Fujifilm EF-60 a EF-W1 rozšiřují možnosti bezzrcadlovek řady X a GFX

29. července 2020
TWEET SDÍLET

Zcela nový blesk a bezdrátový odpalovač připravil Fujifilm pro své fotoaparáty řady X i řady GFX. Externí blesk Fujifilm EF-60 je vcelku kompaktní, rádiově odpalovaný blesk s klasickým upevněním do bleskových sáněk.

Klepněte pro větší obrázek

Směrné číslo blesku je 60 (při ohnisku 200 mm) a hlava dokáže zoomovat v rozmezí ohnisek 24–200 mm, k dispozici je také modelovací LED přisvětlení. Na blesku jsou dva kruhové ovladače pro nastavení výkonu a typu záblesku, přírůstek výkonu je možní volit po 1/3 EV.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Veškeré nastavení je možné upravit buďto přímo na blesku, anebo s pomocí bezdrátového odpalovače Fujifilm EF-W1, který vypadá jako přebrandovaný model od společnosti Nissin (mimo jiné je blesk kompatibilní se systémem Nissin Air System. odpalovač umí pracovat s celkem třemi skupinami a osmi kanály.

Klepněte pro větší obrázek

V rámci předobjednávek je možné blesk zakoupit za cenu 400 USD a odpalovač za 200 USD s dostupností koncem prázdnin. Obě dvě zařízení jsou kompatibilní s následujícími modely bezzrcadlovek: GFX100, GFX 50S, GFX 50R, X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T1, X-T2, X-T3, X-T4, X-T20, X-T30, X- E3, X100F a X100V.

Témata článku: Technika, Fujifilm, Blesky a světla

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina