Youtuber odhalil zatím nepředstavený objektiv od Nikonu

Youtuber odhalil zatím nepředstavený objektiv od Nikonu

Běžně jsou veškeré úniky informací anonymní, aby se informátoři nedostali do problémů. V tomto netradičním případě se ale zdroj informací k únikům hlásí a má k tomu důvod.

Výrobci elektroniky, foťáků nevyjímaje, často rozesílají vzorky nových produktů recenzentům klidně týdny před uvedením na trh, dělá to i Nikon. Avšak pro tyto případy je typické mít podepsanou mlčenlivost (NDA), které neumožňuje publikovat žádné informace o chystaném produktu do určitého data. Proto se v jeden okamžik vynoří spousta recenzí, nikdo nechce být pozadu a zároveň nikdo nechce porušit mlčenlivost.

Ani zde nešlo o porušení mlčenlivosti, youtuber Jared Polin totiž vedle sebe měl člověka z Nikonu, který mu určoval, co může a co nemůže říct. Celá akce tedy byla plánovaná a dá se říct, že Nikon využil jiného prostředku než oficiálního představení, respektive teaseru, ale sociálních sítí influencera.

Takové praktiky nejsou ve fotografickém světě moc typické, teasery jsou často velmi tmavé fotky, na nichž nejde moc vidět nebo relativně nudná a téměř nic neříkající videa. Jedná se tedy o změnu v komunikaci, která může naznačovat, kudy se budou ubírat fotografické firmy v PR.

Nyní k objektivu – NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S je určený pro bezzrcadlovky se systémem Nikon Z, má skvělou světelnost na relativně dlouhém ohnisku. To znamená, že bude velmi drahý a zaměřený převážně na profesionály. Objektiv má zabudovaný telekonvertor, který změní ohnisko na 560 mm a clonu na F4. Jared Polin si ještě všímá designového zlatého kroužku, který na bezzrcadlovkových objektivech chyběl, ale do nejvyšší třídy jako označení prestiže se zřejmě vrátí. Objektiv se má podle Nikonrumours oficiálně představit na konci ledna.

Jared Polin je neotřelý fotograf a youtuber, který má barevnou paletu excentrických výrazů a pro pošťouchnutí velkých fotografických firem nejde daleko. Svým projevem láká hodně sledujících a je tak dobrou platformou pro rozšíření obsahu. Sám dříve fotil na Nikon, nicméně nyní používá bezzrcadlovky Sony.

Určitě si přečtěte

Články odjinud