Yongnuo YN50mm F1,8S DA DSM – nová padesátka pro bezzrcadlovky Sony

16. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Yongnuo, která je známá především díky levným bleskům a objektivům s bajonetem Canon EF, představila nový objektiv. Ten je určen pro APS-C bezzrcadlovky Sony s bajonetem Sony E.

Klepněte pro větší obrázek

Yongnuo již v minulosti představilo objektiv stejných parametrů s bajonetem Canon EF a Nikon F, novinka je však vytvořena speciálně pro použití s fotoaparáty Sony řady A6xxx.

Optická skladba čítá 8 prvků, uspořádaných do 7 skupin, součástí je také jeden nízkorozptylový člen pro minimalizaci aberace. Clona je složena ze sedmi lamel a objektiv by měl mít zlacené kontakty a kovový bajonet. Vnitřní ostřicí mechanismus je pak poháněn digitálním krokovým motorem (DSM), objektiv má také integrovaný micro USB konektor pro aktualizaci firmwaru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Cena ani dostupnost objektivu zatím nebyly zveřejněny, vzhledem k předchozím produktům je však pravděpodobné, že se bude jednat o poměrně levný objektiv. Při rozměrech 58 × 64 mm je jeho hmotnost 146 gramů.

Témata článku: Technika, Objektivy, Bezzrcadlovky, Sony, Yongnuo

Určitě si přečtěte

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily