Yongnuo YN455 – další generace bezzrcadlovky poháněné Androidem

23. července 2021
TWEET SDÍLET

Yongnuo je známé zejména jako výrobce levnějších variant objektivů a blesků pro zrcadlovky i bezzrcadlovky. V minulosti však výrobce představil i několik bezzrcadlovek standardu micro 4/3, jejichž operačním systémem byl Android.

Model YN 450 z roku 2019 byl sice původně určen pouze pro čínský trh, avšak následně se dostal i do Evropy.  S novinkou to pravděpodobně bude podobné, jelikož v době oznámení byla zveřejněna informace o dostupnosti pouze na čínském trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní výhodou bezzrcadlovky Yongnuo jsou zejména minimalistické rozměry – tělo je široké 16,2 cm, vysoké 8,5 cm a hloubka činí 5,6 cm, to vše při váze 670 g. Uvnitř je osazen snímač micro 4/3 s rozlišením 20 Mpx, který zvládne i 4K video při 30 sn/s. Mobilní stránka zahrnuje procesor Snapdragon 660 a slot pro nanoSIM s podporou 2, 3 a 4G.

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěná paměť má kapacitu 64 GB (microSD karty jsou podporovány do kapacity 256 GB), baterie nabíjená prostřednictvím USB-C konektoru má kapacitu 4400 mAh a k dispozici je také Bluetooth 5.0, duální Wi-Fi a GPS modul.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je zde v režii velkého výklopného displeje s úhlopříčkou 5", v případě potřeby nasvícení scény je možné využít malý LED blesk na čelní straně. Na boku je pak konektor pro mikrofon a sluchátka.

Vzhledem k tomu, že základem aparátu z hlediska softwaru je Android 10, je možné jej využívat jako klasický smartphone s možností instalace dalších aplikací. Mnohem jednodušší by samozřejmě mělo být nejen sdílení fotografií, ale také např. streamování videa přímo z aparátu.

Klepněte pro větší obrázek

Jak bylo řečeno, je Yongnuno YN455 dostupné zatím pouze na čísnkém trhu, a to za cenu přibližně 600 USD. V nabídce je také kit s objektivem YN 25 mm F1,7 nebo YN 42,5 mm F1,7.

Témata článku: Technika, Bezzrcadlovky, Fotoaparáty, Android, Yongnuo, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz