Yongnuo YN 85 mm F1,8R DF DSM – levná novinka pro EOS R s autofokusem

7. července 2021
TWEET SDÍLET

Yongnuo není zcela neznámá značka a v minulosti tento výrobce objektivů a blesků uvedl několik různých modelů, které nabídly zajímavou kombinaci ceny a technických parametrů.

Aktuální novinka už sice představena byla, avšak s bajonetem Sony E (YN85mm F1.8S DF DSM), nově je tedy objektiv dostupný i pro bezzrcadlovky řady EOS R. Optická konstrukce v tomto případě čítá devět čoček v osmi skupinách, které doplňuje sedmilamelová clona.

Klepněte pro větší obrázek

Ostřit zvládne objektiv od 80 cm a podobně, jako originální objektivy Canon RF, má i tento model ovládací prstenec. V tomto případě však není samostatný, ale na boku objektivu je přepínač určený pro výběr funkce prstence.

Klepněte pro větší obrázek

Ostření je v režii krokového motoru Yongnuo a ačkoli výrobce neuvádí, zda je objektiv vodotěsný nebo jinak utěsněný, na straně s bajonetem je gumové těsnění, které ochrání minimálně před snadným vniknutím prachu. Na těle je také USB-C rozhraní pro možnost aktualizace firmwaru.

Objektiv má délku 88 mm a průměr tubusu je 67 mm, váha pak dosáhla 380 gramů. Cena je také poměrně zajímavá, a to 398 dolarů.

Témata článku: Objektivy, Technika, Yongnuo, Objektivy na Heureka.cz