Xiaomi hledá spolupráci na vývoji mobilních fotoaparátů. Ve hře je Hasselblad, Nikon i Canon

29. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Boj mezi výrobci mobilních telefonů je neúprosný. Každý chce být lepší než ostatní, každý chce poskytnout něco, co ostatní nemají, a každý chce přinést nějakou exkluzivitu. Tou může být i spolupráce s jinou známou značkou na dané komponentě telefonu – třeba fotoaparátu. Slavné jméno tak nově hledá i čínské Xiaomi.

Huawei má Leicu, Nokia má Zeisse, Sony má samo sebe, Motorola pak kamarádí s Hasselbladem. Ten bude mít i Xiaomi, tedy pokud se nakonec nedomluví s Nikonem nebo Canonem. Partnerství s osvědčenou značkou totiž dává smysl hned dvakrát. Předně to šetří prostředky na vývoj, poté to značkám dává netušené reklamní možnosti a přináší prestiž.

Klepněte pro větší obrázek
Fanoušči společnosti Xiaomi jednoznačně hlasovali pro Hasselblad.

Xiaomi je na sociálních sítích poměrně čilé a snaží se komunikovat se svými zákazníky různou formou. Na čínské „sociálce“ Weibo tak uveřejnilo anketu, ve které se právě svých sledujících ptá, se kterou z řečených společností by měla partnerství uzavřít. Nejlépe si vedl Hasselblad, za ním skončil Canon, až následně Nikon.

Jestli to znamená, že už s nějakou společností Xiaomi skutečně jedná, známo není. Otázkou také je, jestli např. právě Hasselblad neváže výhradní smlouva k Motorole a má vůbec možnost pouštět se do dalších spoluprací. A samozřejmě jde také o to, zda takoví profíci, jako jsou v Canonu a Nikonu, by chtěli navázat spolupráci s tak mladou značkou, jakou Xiaomi je. Založena totiž byla teprve v roce 2010.

Témata článku: Canon, Fotoaparáty, Fotomobily, Nikon, Hasselblad, Technologie, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola