www.tiskovenaklady.cz aneb vyhovuje vám vaše tiskárna?

www.tiskovenaklady.cz aneb vyhovuje vám vaše tiskárna?

Jestliže se rozhodujete pro koupi nové tiskárny, mohli byste si nechat poradit na internetové stránce www.tiskovenaklady.cz, jejíž doménu provozuje firma Canon. Dozvíte se, které parametry jsou pro volbu tiskárny nejpodstatnější, seznámíte se s technologiemi tisku a také s typy tiskáren. Součástí stránky je kalkulačka, která vám spočítá náklady na tisk.

Pokud nemáte v tiskárnách jasno, může vám trochu pomoci stránka www.tiskovenaklady.cz. Jednou z položek jsou na stránce odpovědi na nejčastější otázky týkající se tisku. Odpoví vám ale opravdu jen na prazákladní problematiku. Naleznete zde praktické otázky typu: Mohu ve své tiskárně používat inkoustové náplně od jiných výrobců? nebo Jaké je maximální zatížení mé tiskárny?, ale i odbornější, například Jak vytisknout soubor .prn z příkazového řádku v prostředí Windows 2000 nebo Windows XP? Správce webu uvádí, že pro další otázky týkající se tisku slouží adresa info@tiskovenaklady.cz, otázkou zůstává, zda se dočkáte rychlé odpovědi.

Na této stránce získáte přehled o jednotlivých typech tiskáren a o technologiích tisku - o inkoustové, laserové, termosublimační a jehličkové technologii. Z jednotlivých zařízení se podrobněji dočtete nejen o tiskárnách, ale také o faxech, kopírkách a prostor je věnován i multifunkčním zařízením. Nechybí ani hlavní údaje o spotřebních materiálech, tedy o cartridgích a papírech. My se však budeme v tomto článku věnovat předně tiskárnám.


Náhled na stránku Produkty


Jestliže si v přehledu jakéhokoli produktu kliknete na "více o produktech", vždy vás link převede na webovou stránku firmy Canon a její výrobky.


Stránka s přehledem možných typů tiskáren


 

Pokračování 2 / 2

Počítáme náklady

Pomocí Konfigurátoru si můžete zjistit, na kolik vás přijde vámi vybraná tiskárna. Dozvíte se také její kompatibilnost s cartridgemi či tiskovými kazetami, a jaké papíry do ní lze používat.


Náhled na náhodně vybraný výrobek v databázi

Nejzajímavější sekcí na stránce je Kalkulátor. Nejdříve si můžete spočítat celkové náklady, na kolik by vás požadovaná tiskárna přišla, při zadání upřesňujících údajů jako je například měsíční objem tisku nebo délka období.


Kalkulátor vám vypočítá celkové náklady na Canonovou tiskárnu i její provoz

Poté vám podle vámi zadaných specifikací kalkulačka vypočítá náklady na tisk jedné stránky. Vybírat můžete podle typu zařízení, pokrytí při tisku a druhu papíru.


Ukázkový příklad výpočtu nákladů na tisk jedné stránky

Jak již bylo uvedeno výše, všechny ceny i výrobky jsou uváděny pouze ve značce Canon. Provozovatel webu sděluje, že výpočty jsou založeny na základě podkladů dodaných výrobci. Uživatel a potencionální kupec tiskárny by uvítal, kdyby na stránce byly údaje také od ostatních šesti českých zastoupení, které jsou zde uvedeny. Získal by tak komplexnější obrázek.


 

Určitě si přečtěte

Články odjinud