World Press Photo vyhrála fotografie exekuce

16. února 2009
TWEET SDÍLET

Padesátý ročník soutěže World Press Photo vyhrála černobílá fotografie policisty prohledávajícího byt neplatiče při exekuci v Clevelandu. Jejím autorem je Anthony Suau. Fotografie je součástí cyklu Americká ekonomika v krizi, který získal druhé místo v kategorii Každodenní život.

Klepněte pro větší obrázek 
Titulní stránka prestižní soutěže World Press Photo

Předsedkyně třináctičlenné poroty MaryAnne Kolonová o této fotografii říká: „Síla fotografie je v jejích kontrastech. Působí dramaticky a přitom jde o běžnou situaci při exekučním řízení. Válka v klasickém slova smyslu teď přichází do domovů lidí, kteří nejsou schopni splácet hypotéky."

Putovní výstava World Press Photo navštíví na sto galerií po celém světě. V České republice bude ke spatření ve dnech 18. září – 11. října 2009 ve výstavní galerii Karolinum v Praze.

Anthony Suau pochází ze Spojených států. Za své fotografie z Etiopie obdržel v roce 1984 Pulitzerovu cenu. V roce 1987 poprvé získal první místo ve World Press Photo s fotografií zachycující demonstrace v Jižní Koreji. Fotografuje zejména pro časopis Time a je autorem několika knih.

Kompletní výsledky a vítězné fotografie je možné spatřit na domovské stránce World Press Photo.

 

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Biblický příběh vypráví o lidech, kteří se smluvili, že si postaví věž, která povede až do nebe. Nebe pro ně nebylo daleko ani vysoko, bylo něčím, čeho je možné dosáhnout.

Michal Černý

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz