Webová stránka Jana Saudka a jeho pravé ruky

30. září 2004
TWEET SDÍLET
Webová stránka Jana Saudka a jeho pravé ruky
Je velmi málo významných fotografů, kteří by dnes ještě neměli své webové stránky – a platí to samozřejmě i pro ty české. K internetu je napojena většina počítačů, webovou prezentaci fotografa tak vyhledá mnohem víc lidí, než kolik si například koupí jeho knižní monografii (často velmi drahou).

Na internetu navíc autoři své fotografie stále doplňují a aktualizují (s větší či menší pravidelností), nabízejí čtenářům nové informace o své současné tvorbě, případně zveřejňují seznam plánovaných nebo již i uskutečněných výstav.

K jednomu z průkopníků této moderní prezentace patří dnes u nás i ve světě nejznámější současný český fotograf (ať chceme, nebo ne) Jan Saudek. Od začátku tohoto roku mají jeho webové stránky www.saudek.com (doménu .cz má zaregistrovanou jedna z internetových prodejních galerií) novou podobu – nejvýznamnější změnou je propojení prezentace se svojí bývalou přítelkyní Sárou Saudkovou. Saudkův vliv na její tvorbu je více než zřejmý a nikým neskrývaný, propojení obou dříve rozdělených webů je tak logické – zvláště uvážíme-li, že Sára může být důstojnou pokračovatelkou Janem započatého díla…

Klepněte pro větší obrázek
Úvodní stránka webu

Většina z nás asi na úvodní obrazovce nejdříve klepne na její levou část – podceňování té pravé však není na místě. Ironií je, že ani na jedné fotografii není pro oba autory typická žena, ale naopak sám Jan Saudek. Ten je zde podepsán i s jeho tradičním podtitulem Fotograf český. Sára je dále uváděna (troufám si říct že neprávem) pouze jako „Janova pravá ruka“. Výběrem jednoho z nabízených jazyků postoupíte dále.

Provedení stránek obou autorů je zcela shodné. Funkčnosti nelze nic vytknout, grafické zpracování je však až příliš strohé a neodpovídá významu obou fotografů. Úvodní stránku tvoří aktuality – většinou zprávy o Cowparade Praha 2004, které se oba autoři účastní - Sářinu krávu jste již možná viděli u Rudolfina, Janovu pak na Jungmanově náměstí a v ulici Na Příkopech. Dlužno podotknout, že rozhodně patří k těm zdařilejším.

Klepněte pro větší obrázek
Aktuality

 

 

 

 

 


Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA