Facebook po několika letech vývoje konečně otevřel betaverzi Spark AR Studio. V desktopovém programu pro Windows a macOS si můžete vytvořit 3D efekt pro rozšířenou realitu a vložit jej třeba do videa Instagram Stories.
Spark AR Studio pro začátečníky připravilo hromadu šablon, třeba vkusné králičí uši a nejrůznější světelné efekty, které program v 3D prostředí promítne nad fiktivní obličej.



Ve Spark AR Studiu můžete vytvořit svůj efekt pro rozšířenou realitu
Dále můžete libovolně měnit parametry celé scény, vkládat do ní další 3D objekty, které si sami vytvoříte třeba v nejrůznějších modelačních nástrojích, a podívat se, jak bude efekt vypadat na telefonu s Androidem nebo na iPhonu.
Hotové dílo si nakonec vyzkoušíte v reálných podmínkách na telefonu s kamerou a gyroskopem a to v mobilním prohlížeči Spark AR Player pro Android a iOS. Do telefonu svůj výtvor dostanete skrze spojení s počítačem přímo ze Spark AR Studia.




Test efektu ve Spark AR Playeru a galerie efektů publikovaných přímo na Instagramu
Cílem Facebooku samozřejmě není to, abyste vytvářeli virtuální králičí uši jen pro sebe, a tak přichystal i katalog uživatelských efektů, které najdete přímo v mobilním Instagramu při natáčení videí Stories.
Vedle efektů od Facebooku zde najdete i ty z platformy Spark AR a budete si je moci stáhnout, přičemž Facebook počítá i s případnou monetizací – tedy s nákupem efektů.
Efekty s rozšířenou realitou na Instagram Stories:
Novou technologii pečlivě vyzkoušíme a připravíme návod krok za krokem, jak si vytvořit něco vkusnějšího – třeba logo Živě.cz vytetované na čelo.