Vytiskněte si kalendář s Marilyn Monroe od Ilfordu

V době, kdy se prestižní kalendáře nadnárodních firem draží v aukcích za nekřesťanské peníze, přišel Ilford – známý výrobce zejména černobílých filmů a chemie – se zajímavým počinem. Kalendář na rok 2005 nabízí volně ke stažení na svém webu.

Pamětníky a znalce ženské krásy patrně osloví námět s fotografiemi Marilyn Monroe, fajnšmekři pak budou lehce naštvaní nad kvalitou snímků, respektive kvalitou komprese fotek vložených do PDF souboru. Přestože firma Ilford na svém webu tvrdí, že kalendář může být tištěn až do formátu A3, už jen velikost souboru 1,5 MB působí podezřele. Otevřete-li jej, zjistíte, že je vytvořen ve velikosti A4 a pokud si zkusíte některou stranu vytisknout jako my na A3 inkjet fototiskárně, jasně vidíte, že si Ilford moc silný v kramflecích nemůže být. Necitlivá komprese JPEG je na tiscích zkrátka znát. Pokud vás kalendář Ilfordu zaujal, doporučujeme jej tisknout raději jen ve velikosti A4.

Škoda, že firma nevěnovala větší pozornost tvorbě PDF kalendáře. Lepší komprese snímků by velikost souboru zase tolik nenavýšila a kvalita by se jistě zlepšila. V každém případě jde ale o zajímavou alternativu firemního „promoušn“.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud