Vytiskněte si kalendář s Marilyn Monroe od Ilfordu

10. prosince 2004
TWEET SDÍLET

V době, kdy se prestižní kalendáře nadnárodních firem draží v aukcích za nekřesťanské peníze, přišel Ilford – známý výrobce zejména černobílých filmů a chemie – se zajímavým počinem. Kalendář na rok 2005 nabízí volně ke stažení na svém webu.

Klepněte pro větší obrázek

Pamětníky a znalce ženské krásy patrně osloví námět s fotografiemi Marilyn Monroe, fajnšmekři pak budou lehce naštvaní nad kvalitou snímků, respektive kvalitou komprese fotek vložených do PDF souboru. Přestože firma Ilford na svém webu tvrdí, že kalendář může být tištěn až do formátu A3, už jen velikost souboru 1,5 MB působí podezřele. Otevřete-li jej, zjistíte, že je vytvořen ve velikosti A4 a pokud si zkusíte některou stranu vytisknout jako my na A3 inkjet fototiskárně, jasně vidíte, že si Ilford moc silný v kramflecích nemůže být. Necitlivá komprese JPEG je na tiscích zkrátka znát. Pokud vás kalendář Ilfordu zaujal, doporučujeme jej tisknout raději jen ve velikosti A4.

Škoda, že firma nevěnovala větší pozornost tvorbě PDF kalendáře. Lepší komprese snímků by velikost souboru zase tolik nenavýšila a kvalita by se jistě zlepšila. V každém případě jde ale o zajímavou alternativu firemního „promoušn“.

 

Témata článku: Ilford

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Technika
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne