Výstava Země a lidé ’09

27. února 2009
TWEET SDÍLET

Ve čtvrtek 5. března v 17 hodin otevírá pražský primátor na Staroměstské radnici v Praze výstavu nazvanou Země a lidé ’09, které se zúčastnilo přes sto českých i slovenských fotografů s více než tisíci snímky. Jejím cílem je propagovat aktivní kontakt člověka s přírodou, její poznávání a šetrné užívání. Tři soutěžní kategorie: Venkovská a městská krajina, Člověk a hory a Člověk a životní prostředí, umožní divákům prožít dramatická dobrodružství, potěšit se krásou přírody, ale i zamyslet se nad naléhavou nutností žít s ní v souladu.

Součástí výstavy je i předvedení nejlepších prací druhého ročníku fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela. Soutěž nese jméno legendárního českého fotografa a horolezce Viléma Heckela, který v roce 1970 zahynul s celou československou horolezeckou výpravou pod lavinou hory Huascarán v Peru.

Kromě vítězných a dalších fotografií účastníků soutěže výstava představí i dvě exkluzivní kolekce: Everest 2007 pražského primátora, horolezce a patrona soutěže Pavla Béma a Ekoreport člena soutěžní poroty a ředitele fotografické divize Greenpeace International Johna Novise, který neúnavně přiváží z celého světa fotografické dokumenty o tom, jak nešetrně s krásou a dary přírody zacházíme.

Předpremiérová prohlídka pro novináře s tiskovými informacemi se koná ve čtvrtek 5. března v 11 hodin v Křížové chodbě Staroměstské radnice

Výstava představující přes tři sta fotografií bude pro veřejnost otevřena od pátku 6. března do neděle 12.dubna, a to denně od 10 do 18 hodin.

 

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina