Výstava Země a lidé ’09

27. února 2009
TWEET SDÍLET

Ve čtvrtek 5. března v 17 hodin otevírá pražský primátor na Staroměstské radnici v Praze výstavu nazvanou Země a lidé ’09, které se zúčastnilo přes sto českých i slovenských fotografů s více než tisíci snímky. Jejím cílem je propagovat aktivní kontakt člověka s přírodou, její poznávání a šetrné užívání. Tři soutěžní kategorie: Venkovská a městská krajina, Člověk a hory a Člověk a životní prostředí, umožní divákům prožít dramatická dobrodružství, potěšit se krásou přírody, ale i zamyslet se nad naléhavou nutností žít s ní v souladu.

Součástí výstavy je i předvedení nejlepších prací druhého ročníku fotografické soutěže Štíty Viléma Heckela. Soutěž nese jméno legendárního českého fotografa a horolezce Viléma Heckela, který v roce 1970 zahynul s celou československou horolezeckou výpravou pod lavinou hory Huascarán v Peru.

Kromě vítězných a dalších fotografií účastníků soutěže výstava představí i dvě exkluzivní kolekce: Everest 2007 pražského primátora, horolezce a patrona soutěže Pavla Béma a Ekoreport člena soutěžní poroty a ředitele fotografické divize Greenpeace International Johna Novise, který neúnavně přiváží z celého světa fotografické dokumenty o tom, jak nešetrně s krásou a dary přírody zacházíme.

Předpremiérová prohlídka pro novináře s tiskovými informacemi se koná ve čtvrtek 5. března v 11 hodin v Křížové chodbě Staroměstské radnice

Výstava představující přes tři sta fotografií bude pro veřejnost otevřena od pátku 6. března do neděle 12.dubna, a to denně od 10 do 18 hodin.

 

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily