Výstava Sport Foto 2008 v Brně

11. března 2009
TWEET SDÍLET

Ve výstavních prostorách brněnské Nové radnice byla včera zahájena výstava Sport Foto 2008, kterou pořádá Český olympijský výbor. V rámci výstavy mohou návštěvníci zhlédnout jak fotografie předních českých sportovních fotografů, tak i amatérských fotografů – finalistů soutěže Sport Amatér Foto 2008. Letošní ročník výstavy je věnován fotoreportérské legendě Stanislavu Terebovi, významnému českému a celosvětově uznávanému fotografovi. Jeho černobílé snímky jsou oknem do historie sportovní fotografie a provází nás rozličnými disciplínami – od kolové, veslařských závodů, fotbalu, házené, hokeje, atletiky až po basketbal.

Předseda ČOV Milan Jirásek k výstavě říká: „Sportovní fotografie tvoří nedílnou součást našeho života. Je mostem, který beze slov propojuje emoce, umění, sport a lidské odhodlání. Je ale také především zábavou. Jsem rád, že se Český olympijský výbor podílí na organizování právě této výstavy.“ Současnou sportovní fotografii na výstavě zastupují snímky pěti profesionálních fotografů – Michaely Říhové, Eduarda Erbena, Roberta Sedmíka, Vlastimila Vacka a Jiřího Vojzoly z velkých sportovních akcí letošního roku. K vidění jsou snímky z letošních olympijských her v Pekingu, Eura 2008, ženského rugby, tenisových zápasů Roland Garros nebo Davis Cupu.

Návštěvníci si mohou kromě těchto fotografií prohlédnout také snímky finalistů 6. ročníku amatérské fotografické soutěže Sport Amatér Foto 2008. Český olympijský výbor ji pořádal na svých internetových stránkách pro amatérské fotografy v letních měsících loňského roku.

Putovní výstava se v Brně zastaví do čtvrtého dubna.
 

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina