Výstava Padesát let s fotografií

12. ledna 2006
TWEET SDÍLET

Pardubická galerie FONS vás zve na výstavu Pavla Diase nazvanou Padesát let s fotografií, která mapuje autorovo dílo v letech 1956 - 2006. Vernisáž výstavy proběhne 19. ledna 2006 v 17 hodin. Výstavu můžete navšítvit v termínu 20. 1. 2006 - 28. 2. 2006.  

Pavel Dias se narodil r. 1938 v Brně, vystudoval fotografii na SUPŠ a pokračoval ve studiu kamery a fotografie na FAMU.  Od roku 1989 působí jako pedagog na katedře fotografie FAMU, kde vychoval řadu úspěšných dokumentaristů. Ve Zlíně vybudoval ateliér reklamní fotografie na IRTMK Vysokého učení technického. Je autorem projektů Planeta malého prince a Poselství malých princů, fotografické aktivity dětí nemocných krvetvorbou (1994 - 98).

Pavel Dias byl hluboce zasažen humanistickým poselstvím Steichenovy výstavy Family of Man. Používá přístroje na kinofilm, fotografie neořezává, respektuje celé pole negativu i stávající osvětlení v duchu stylu rozhodujícího okamžiku (H. Cartier - Bresson, Magnum). Je fascinován obecným člověčenstvím své velké lidské rodiny.

Benefiční galerii FONS otevřela firma STAPRO s. r. o. ve vstupních prostorách svého sídla na Pernštýnském nám. 51, v Pardubicích v roce 1998. Program výstavní síně je zaměřen na autorské výstavy současných fotografů a výtvarných umělců. Výstavy jsou prodejní a výtěžek z prodeje je věnován Onkologickému oddělení Krajské nemocnice Pardubice.

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

39 Helena Vyplelová

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová