Výstava Padesát let s fotografií

12. ledna 2006
TWEET SDÍLET

Pardubická galerie FONS vás zve na výstavu Pavla Diase nazvanou Padesát let s fotografií, která mapuje autorovo dílo v letech 1956 - 2006. Vernisáž výstavy proběhne 19. ledna 2006 v 17 hodin. Výstavu můžete navšítvit v termínu 20. 1. 2006 - 28. 2. 2006.  

Pavel Dias se narodil r. 1938 v Brně, vystudoval fotografii na SUPŠ a pokračoval ve studiu kamery a fotografie na FAMU.  Od roku 1989 působí jako pedagog na katedře fotografie FAMU, kde vychoval řadu úspěšných dokumentaristů. Ve Zlíně vybudoval ateliér reklamní fotografie na IRTMK Vysokého učení technického. Je autorem projektů Planeta malého prince a Poselství malých princů, fotografické aktivity dětí nemocných krvetvorbou (1994 - 98).

Pavel Dias byl hluboce zasažen humanistickým poselstvím Steichenovy výstavy Family of Man. Používá přístroje na kinofilm, fotografie neořezává, respektuje celé pole negativu i stávající osvětlení v duchu stylu rozhodujícího okamžiku (H. Cartier - Bresson, Magnum). Je fascinován obecným člověčenstvím své velké lidské rodiny.

Benefiční galerii FONS otevřela firma STAPRO s. r. o. ve vstupních prostorách svého sídla na Pernštýnském nám. 51, v Pardubicích v roce 1998. Program výstavní síně je zaměřen na autorské výstavy současných fotografů a výtvarných umělců. Výstavy jsou prodejní a výtěžek z prodeje je věnován Onkologickému oddělení Krajské nemocnice Pardubice.

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

10 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy, které určitě chcete mít ve fotobrašně

správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

2 Petr Březina

Petr Březina
Objektivy