Výstava Mikrosvět 2005

19. října 2005
TWEET SDÍLET

Společnost Nikon pořádá do 27. října 2005 v Galerii Nikon výstavu unikátních fotografií, jejímiž autory nejsou profesionální fotografové, ale lékaři, biologové, geologové nebo vědečtí pracovníci, kteří pořizují jedinečné fotografie v rámci svého výzkumu nebo během své každodenní práce pomocí mikroskopu a k němu připojenému fotoaparátu.

Výstava se pořádá ve spolupráci se společností Optoteam s.r.o., oficiálním zastoupením divize Nikon Instruments, která distribuuje mikroskopy, stereomikroskopy, měřící mikroskopy, profilové projektory a digitální CCD kamery k mikroskopům. Na českém trhu firma působí od roku 1991 a k dispozici má tým vysoce kvalifikovaných specialistů na optickou mikroskopii. Firma působí v široké oblasti mikroskopických aplikací v biomedicínských vědách, v průmyslu, ale např. i v kriminalistice nebo geologii. Společnost Optoteam zajišťuje také záruční a pozáruční servis prodávaných přístrojů.

Společnost Optoteam s.r.o. na jaře 2005 vyhlásila pro příznivce mikrofotografií soutěž, která autorům umožnila prezentovat fotografie pořízené za použití světelného mikroskopu. Soutěž je provázána s celosvětovou soutěží Nikon Small World. Přijímání prací do soutěže bylo uzavřeno v červnu a v srpnu se veřejnost dozvěděla výsledky (www.mikrosvet.cz). Nyní máme možnost vidět vítězné a další, mimořádně zdařilé, fotografie v Galerii Nikon.

Galerie Nikon se nachází v centru Prahy v administrativní budově Longin Business Center, v ulici Na rybníčku 5, v Praze 2. Pro veřejnost je otevřena každý všední den v době od 10.00 do 18.00 hodin.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

1 Adam Kos