Výstava Czech Press Photo 2005 prodloužena

23. ledna 2006
TWEET SDÍLET

Výstava Czech Press Photo 2005 na Staroměstské radnici v Praze je pro velký úspěch o měsíc prodloužena a bude přístupná až do 28.února. Zatím ji navštívilo na 40 000 návštěvníků. Jako zrcadlo světa uplynulého roku je i populárním cílem výprav školních tříd . O výsledcích Czech Press Photo 2005 jsme vás informovali ve článku Jedenáctý ročník Czech Press Phota zná své výsledky.


Vítězný snímek Czech Press Photo 2005
Autor: Václav Jirsa  

Zvlášť velké pozornosti se těší divácká anketa, jejíž výsledek rozhodne o tom, která z vystavených fotografií získá Cenu diváků CPP2005. Podle dosavadního hlasování vede snímek tělesně handicapovaného cyklisty od Václava Jirsy, tedy práce, která už má titul „ Fotografie roku 2005“, a poté v těsném sledu následuje snímek z Czechteku Michala Čížka, snímek Tsunami Michala Sváčka, který už obdržel Cenu dětí, fotosérie o nemocném ministru Pavlu Dostálovi Jana Zatorského a série nazvaná Hraví koně od Joe Klamara. Vzhledem k prodloužení výstavy se ovšem situace ještě může dramaticky proměnit. Fotograf, který letos obdrží Cenu diváků poprvé převezme objekt z keramiky nazvaný Oko diváků z dílny mladého výtvarníka Ondřeje Tůmy.

Výstavu Czech Press Photo 2005 je možné navštívit denně od 9 do 18 hodin v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.
Bližší informace o projektu Czech Press Photo naleznete na webové adrese: http://www.czechpressphoto.cz

zdroj: www.czechpressphoto.cz

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

5 tipů jak vyfotit novoroční ohňostroj

5 tipů jak vyfotit novoroční ohňostroj

S odchodem starého roku a příchodem nového roku jsou obvykle spojeny bujaré oslavy, vrcholící ohnivou a světelnou show. Víte jak si ohňostroj vyfotit?

5 Petr Březina