Výstava Colours of the Black Light startuje 26. listopadu

„Vila Baltika“ a Martina Šimková, kurátorka, vás zvou na zahájení výstavy dvou umělců: Olgy Zavěršinské (Rusko) a Cezarýho Żemise (Polsko).

Výstava s názvem „Colours of the Black Light“, se bude slavnostně otevřena 26. listopadu 2011 v 18. hodin v galerii restaurace Vila Baltika v Praze-Holešovicích, ulice Kostelní 16. Následně bude otevřena do 29. ledna 2012.
 

Surreálný svět složený z naprosto skutečných prvků… Lidské tělo, které postrádá, díky zvláštnímu nasvícení, svůj obecný význam a stává se abstraktním tvarem… Technika, která poskytuje velkou uměleckou svobodu, a zároveň omezuje své výrazové prostředky… Balancovaní mezí kýčem, erotikou, hrou a…

„Colours of the Black Light“ bude tvořit zhruba dvacet snímků, nafocených v ultrafialovém světle, v pražském atelieru Cezarýho Żemise. Projektu se zúčastní, kromě dvou zmíněných autorů, také mnoho vizážistů, tvůrců graffiti a asistentů.
 

Olga Zavěršinská

Je známá spíše pod svým uměleckým jménem „Armene“, které však s Arménii nemá nic společného. Narodila se 24. prosince 1986 v Sovětském svazu a když jí byly 4 roky, změnila místo svého bydliště na Ruskou federaci, aniž by se skutečně stěhovala. Prvních 24 let svého života strávila Olga ve Voroněži, kde absolvovala mateřskou školku, gymnázium a získala univerzitní diplomy v oblasti lesního transportu a logistiky a ekonomiky. Nyní pokračuje ve vzdělávaní na postgraduálních studiích. Zkrátka proto, že se ráda stále učí.

Během svých studii však Olga zjistila, že jí něco chybí; byla to pravě fotografie. Vzala tuto výzvu vážně a nyní pracuje jako profesionální fotografka už čtyři roky.
 

Cezary Żemis
 

Narodil se ve Varšavě, v Praze žije od roku 2006. Krátké, ale důležité dobrodružství s analogovou fotografií koncem 80. let minulého století ho přesvědčilo o tom, že by se focením neměl vůbec zabývat; proto na fotoaparát ani nesahal. Tento šťastný stav se mu podařilo udržet až do roku 2008, kdy, nalákán levnou a dostupnou technikou, usmyslil si zkusit to ještě jednou. Od té doby chrlí nepřetržitou záplavu snímků a od roku 2010 je pořizuje také v ultrafialovém světle.
 

Výstavy

2010 – výstava doplňující premiéru hry Jerzého Łukosze „Druhý zkrat“, nastudované Jackem Zembrzuskym v Teatr Norwida v Jelení Góře, Polsko.
2010 – účast v Uiwank International Placard Art Festival, Jižní Korea
2011 – účast v Uiwank International Placard Art Festival, Jižní Korea
 

Partneři
 

Výstava koná se pod zašitou Ředitele Polského institutu v Praze, pana Piotra Drobniaka. Sponzorem je fotografický obchod Foto Škoda, mediálními partnery jsou měsíčník Foto Video, portály iFotoVideo.cz a Fotopatráčka.
 

Doprovodný program
 

Zahájení výstavy doprovodí koncert smyčcového dua „TRIO-1“ z Brna. Dva smyčce, které spojuje více než hudba, vám nabídnou menu složené ze specialit jak z klasické tak i moderní hudby. Dobrou chuť přejí – na housle Anna Laborová a violoncello Kristýna Uhrová.
 

Odkazy
 

www.armene.com – portfolio Olgy Zavěršinské
www.cezaryzemis.name – portfolio Cezarýho Żemisa
www.facebook.com/vila.baltika – Vila Baltika
 

Určitě si přečtěte

Články odjinud