6
Fotogalerie

Vše, co potřebujete vědět o časopisu DIGIfoto na iPadu

Pokud vás dosud míjela informace o tom, že existuje edice časopisu DIGIfoto pro iPad, máme pro vás článek, který všechno objasní. Pak už zbývá jediné – začít stahovat.

Na iPadu si můžete o focení číst v běžném prohlížeči na internetových stránkách. Můžete si číst dokonce i „klasické“ DIGIfoto v PDF, pokud máte přístup do jeho on-line archivu. Nyní je tu ale další možnost, která obě předchozí s přehledem válcuje – speciální edice časopisu DIGIfoto optimalizovaná přímo pro iPad poskytuje komfort a interaktivitu, jaké PDF, web ani papír nenabídnou.

digifoto-ipad-01.jpg digifoto-ipad-02.jpg
digifoto-ipad-03.jpg digifoto-ipad-04.jpg
digifoto-ipad-05.jpg digifoto-ipad-06.jpg
Ukázky stránek DIGIfota na iPadu
 

Odkud si můžu stáhnout DIGIfoto pro iPad?

DIGIfoto se stejně jako jakýkoliv jiný časopis, kniha nebo program stahuje z App Storu. Stačí tedy v iPadu spustit aplikaci App Store a do vyhledávacího políčka zadat „Časopis DIGIfoto HD“. Stažení pak probíhá standardním způsobem.

Kolik stojí stažení jednoho vydání?

Jedno číslo stojí 1,58 €, tedy zhruba třikrát méně než tištěný časopis.

Je při prohlížení této elektronické varianty DIGIfota nutné internetové připojení?

Jakmile jednou iPadové vydání stáhnete, můžete si jej poté prohlížet i offline. Připojení k internetu je nutné pouze při stahování.

Existuje pro DIGIfoto na iPadu nějaká forma předplatného?

Předplatné zatím není možné sjednat, nicméně pracujeme na tom a předpokládáme, že bude funkční v řádu několika málo měsíců.

Je možné stáhnout si ukázkové číslo zdarma?

Ano. Ukázkové číslo zdarma lze stáhnout stejně jako placená vydání z App Storu.

V jakých termínech (s jakým odstupem proti papíru) je vydáváno DIGIfoto pro iPad?

Vydání DIGIfota pro iPad je od čísla 6/2011 dostupné vždy spolu s tištěným časopisem. Zatím zde byl malý časový odstup v neprospěch iPadu, daný nutností schvalování obsahu firmou Apple. Doufáme ale, že se časem dopracujeme k tomu, aby iPadové vydání bylo ke stažení zároveň s vydáním časopisu nebo ještě o pár dní dříve.

Má verze pro iPad oproti časopisu nějaké výhody?

Verze pro iPad má několik bonusů oproti tištěnému vydání. Jednak zde čtenáři najdou vždy jeden článek navíc – obvykle věnovaný programům pro iPad ve spojitosti s fotografií či videem. Za druhé pak do článků umisťujeme větší množství fotografií. Jinak řečeno – to, co se do tištěného rozsahu nevešlo. Menší snímky jsou mnohdy „klikací“, lze je zvětšit na celou obrazovku. Největší bonusy jsou pravděpodobně v recenzích, kde je mnoho ukázkových demosnímků se 100% výřezy, ukázky videa pořízeného testovanými přístroji, další laboratorní grafy a podobně.

Další dotazy, například o nedostupnosti verze DIGIfoto pro Android a chytré telefony, zodpovídá článek na webu Živě.cz.

Článek byl připraven ve spolupráci s redakcí časopisu DIGIfoto.

Určitě si přečtěte

Články odjinud