Voigtlander Color-Skopar 28 mm F2,8 SL II S Aspherical – prémiové manuální sklo pro Nikon F

23. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Cosina, která stojí za značkou Voigtländer uvedla objektiv určený pro zrcadlovky Nikon s bajonetem F – Color-Skopar 28 mm F2,8 SL II S Aspherical.

Objektiv je plně manuální a vyroben prakticky jen z kovu a skla. Optická konstrukce zde zahrnuje sedm čoček v šesti skupinách včetně jednoho oboustranného asférického prvku. Podle výrobce byl objektiv navržen a vyroben jako pocta objektivům z poloviny šedesátých let minulého století.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Minimální ostřicí vzdálenost je 15 cm, objektiv má vestavěný čip a také známí „růžky“ Ai objektivů, takže je možné jej použít prakticky na jakémkoli Nikonu s bajonetem F.

Clona je devítilamelová s rozsahem F2,8 až F22. Filtrový závit má průměr 52 mm a objektiv samotný má průměr tubusu 66,3 mm a délku 33 mm, váha pak dosahuje 255 gramů.

Objektiv bude dostupný ve dvou variantách s odlišnou barvou přední příruby filtrového závitu, ta může být černá (označovaní jako Sakijiro) nebo stříbrná (Sakishiro). Na trhu by se měl objevit v říjnu letošního roku za doporučenou cenu 600 USD, v rámci příslušenství je možné pořídit kovovou sluneční clonu (45 USD, zatím však jen v Japonsku.

Témata článku: Technika, Objektivy, Nikon, Voigtländer