Vítězem Sony World Photo pro Českou republiku je Zdeněk Vošický se snímkem Light Athletics

14. února 2021
TWEET SDÍLET

Porota Sony World Photography Awards představila první laureáty letošního ročníku soutěže. Šanci na zisk národní ceny měl každý, kdo bezplatně přihlásil svou tvorbu do libovolné tematické kategorie otevřené soutěže.

V rámci České republiky zvítězil se svým graficky pojatým snímkem atletického stadionu rodák z Vysočiny Zdeněk Vošický. Fotografie s rafinovaným, dvojznačným názvem Light Athletics, kterou autor přihlásil do kategorie Motion, je plodem dlouhodobého zájmu o leteckou fotografií. Té se Vošický věnuje již mnoho let, dokonce již vydal pět fotografických publikací a za své krajinné snímky posbíral řadu ocenění (v soutěžích společností EISA, CEWE nebo NIKON kalendář).

Klepněte pro větší obrázek
© Zdeněk Vošický, Czech Republic, Winner, National Awards, 2021 Sony World Photography Awards

„Pořízení finální fotografie mi trvalo několik pokusů. Na místo jsem se mnohokrát vracel, začal jsem černobílým snímkem, ve kterém jsou linie mezi stopami dráhy výrazné a rušivé prvky v okolí jsou potlačeny, až po finální snímek – upravený ve Photoshopu,“ popisuje autor vznik vítězné fotografie.

Light Athletics není jediným oceněným snímkem, který byl pořízen z nadhledu. Obliba této techniky roste (u tvůrců i diváků), o čemž se koneckonců můžete přesvědčit v naší galerii s výběrem těch nejzajímavějších záběrů, které v tomto kole soutěže zabodovaly.

Všech 53 vítězů národní ceny obdrželo digitální výbavu značky Sony. Laureáty dalších ocenění v otevřené, profesionální a studentské soutěži vybere porota z celkového počtu 330 000 přihlášených snímků do poloviny dubna.

Témata článku: Kultura, Soutěže, Fotografové, Sony