Viltrox varuje, že jeho objektivy mohou poškodit tělo Fujifilmu X-Pro3

Viltrox varuje, že jeho objektivy mohou poškodit tělo Fujifilmu X-Pro3

Čínská společnost Viltrox zabývající se výrobou fotografického příslušenství, a v poslední době i prémiových světelných objektivů pro bezzrcadlovky, zveřejnila varování adresované majitelům fotoaparátů Fujifilm X-Pro3. Některé z objektivů tohoto výrobce mohou poškodit tělo přístroje. Konkrétně se jedná o tato skla s bajonetem XF: Viltrox 23 mm F1,4, 33 mm F1,4 a 85 mm F1,8.

Dle popisu výrobce i zkušeností uživatelů není poškození nijak zásadní, přesto k sobě konstrukce fotoaparátu a bajonetu objektivu přesně nepasují a může dojít k poškrábání tlačítka pro uvolňování objektivu. Problém se týká pouze modelu Fujifilm X-Pro3, u něhož je zmíněné tlačítko, respektive jeho okruží, více vystupující než u předchozích generací. Poškození bylo zaznamenáno jen u některých kusů.

Viltrox_Fujifilm_3.jpeg

Viltrox na svém facebookovém účtu zmiňuje, že plánuje vydat nové varianty objektivů bez konstrukčních nedostatků, otázkou však zůstává, co bude s těmi stávajícími, tedy zdali se poškození majitelé dočkají nějaké kompenzace od výrobce.

Určitě si přečtěte

Články odjinud