Viltrox pracuje na devítce nových světelných objektivů

6. května 2020
TWEET SDÍLET
Viltrox pracuje na devítce nových světelných objektivů

Společnost Viltrox je ve světě fotografické techniky známá zejména díky nejrůznějším adaptérům a redukcím pro objektivy. V nabídce však má nějaký čas i samotné objektivy a podle zveřejněných informací v podobě plánovaného uvedení nových objektivů to vypadá, že se do jejich výroby pouští ve větším.

Z mapy je možné vyčíst, že nyní má v nabídce Viltrox devět objektivů a další devítka bude následovat. Nejdříve by to měla být trojice objektivů s bajonetem micro 4/3, která má shodná ohniska, jako nedávno představená trojice skel pro APS-C formát s bajonetem Fuji, Sony a EOS M. Podle označení světelnosti, kde výrobce používá hodnotu T1,5 však lze usuzovat na upravený design pro filmařské použití. Na trhu by tato trojice měla být ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek

Další trojice je plánována na závěr letošního roku, a to plnoformátové modely se světelností F1,8 a ohniskem 24, 35 a 50 mm – podrobnosti o použitém bajonetu k dispozici nejsou. Podíváme-li se na ostatní objektivy, lze předpokládat, že bude použit bajonet Sony E, L-mount a Nikon Z.

Začátkem roku 2021 bychom se měli dočkat dvojice objektivů, kdy je 13 mm F1,4 určen pro APS-C snímače a druhý 28 mm F1,8 pro plný formát. Posledním oznámeným objektivem chce doplnit Viltrox své portfolio v polovině příštího roku, mělo by jím být plnoformátové sklo s ohniskem 16 mm a světelností F1,8.

Témata článku: Technika, Objektivy

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová