Viltrox pracuje na devítce nových světelných objektivů

6. května 2020
TWEET SDÍLET
Viltrox pracuje na devítce nových světelných objektivů

Společnost Viltrox je ve světě fotografické techniky známá zejména díky nejrůznějším adaptérům a redukcím pro objektivy. V nabídce však má nějaký čas i samotné objektivy a podle zveřejněných informací v podobě plánovaného uvedení nových objektivů to vypadá, že se do jejich výroby pouští ve větším.

Z mapy je možné vyčíst, že nyní má v nabídce Viltrox devět objektivů a další devítka bude následovat. Nejdříve by to měla být trojice objektivů s bajonetem micro 4/3, která má shodná ohniska, jako nedávno představená trojice skel pro APS-C formát s bajonetem Fuji, Sony a EOS M. Podle označení světelnosti, kde výrobce používá hodnotu T1,5 však lze usuzovat na upravený design pro filmařské použití. Na trhu by tato trojice měla být ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Klepněte pro větší obrázek

Další trojice je plánována na závěr letošního roku, a to plnoformátové modely se světelností F1,8 a ohniskem 24, 35 a 50 mm – podrobnosti o použitém bajonetu k dispozici nejsou. Podíváme-li se na ostatní objektivy, lze předpokládat, že bude použit bajonet Sony E, L-mount a Nikon Z.

Začátkem roku 2021 bychom se měli dočkat dvojice objektivů, kdy je 13 mm F1,4 určen pro APS-C snímače a druhý 28 mm F1,8 pro plný formát. Posledním oznámeným objektivem chce doplnit Viltrox své portfolio v polovině příštího roku, mělo by jím být plnoformátové sklo s ohniskem 16 mm a světelností F1,8.

Témata článku: Technika, Objektivy

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

Panasonic Lumix S5, kompaktní hybridní fullframe fotoaparát je tu!

11 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Panasonic