Viltrox má nový Canon EF na bajonet Sony E adaptér s užitečným displejem

18. února 2022
TWEET SDÍLET

Společnost Viltrox oznámila nový chytrý adaptér objektivů Canon EF na bajonet Sony E. Stejně jako většina ostatních podobných adaptérů, tak samozřejmě i tento umožňuje zobrazovat informace o automatickém zaostřování a EXIF datech pro kompletní komunikaci s uživatelem. Tento však obsahuje nový OLED displej, o kterém nicméně výrobce příliš informací nepřináší.

Chytrý adaptér Viltrox EF-E5 za 199 dolarů (cca 4 300 Kč) je pátou generací adaptéru objektivů Canon EF na bajonet Sony E společnosti, který byl uveden na trh v posledních devíti letech. Využívá mrtvý prostor mezi objektivem a tělem zařízení a prostřednictvím OLED displeje poskytuje fotografovi užitečnou zpětnou vazbu zobrazováním informací, včetně ohniskové vzdálenosti, clony a režimu ostření.

Dokonce je zde i boční ovladač pro přepínání mezi režimy automatického zaostřování s fázovou (PDAF) a kontrastní (CDAF) detekcí. S adaptérem také získáte úplný přístup ke stabilizačnímu systému v obou zařízeních. Snadno tak můžete využít výhod řady stabilizovaných objektivů Canon IS. Přítomen je i konektor microUSB pro případné aktualizace firmwaru. Kupovat můžete přímo na stránkách výrobce.

Via diyphotography.net

Témata článku: Viltrox