Viltrox 13 mm F1,4 je objektiv, který mělo Fuji vyrobit už dávno

Viltrox 13 mm F1,4 je objektiv, který mělo Fuji vyrobit už dávno

Nejnovějším přírůstkem do seznamu objektivů třetích stran z ekosystému X-Mount Fujifilmu je ultraširoký a super světelný objektiv od společnosti Viltrox. Jedná se o objektiv Viltrox 13 mm s F1,4 a automatickým zaostřováním, který nabízí zorné pole odpovídající přibližně 20 mm na full-frame systému. Při uvedené světelnosti je však na takto široký objektiv APS-C extrémně rychlý, takže by měl být ideální například pro interiéry, focení svateb a další události.

S cenovkou 469 dolarů, u nás už je v předprodeji za cca 13 tisíc Kč, jde o něco levnější, a přitom o stupeň rychlejší řešení, než kterým je nedávno uvedený Samyang 12 mm F2,0. Mohl by se tak stát velmi populárním, protože mnozí uživatelé a founšci značky po podobné řešení dlouho volají.

Video: https://youtu.be/uYlG5ZedUDE

Má 14 prvků v 11 skupinách, ohniskovou vzdálenost 13 mm, která poskytuje 94,06° zorné pole na fotoaparátech Fuji X APS-C. Zdá se navíc, že jde o zcela novou konstrukci vyrobenou speciálně pro Fuji, protože neexistuje pro bajonet Sony E ani pro žádný jiný. Má minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 22 cm pro přiblížení menších objektů a je vybaven 67mm filtrovým závitem.

Přes USB-C konektoru na objímce mu můžete aktualizovat firmware, součástí balení je i kovová slunečné clona, přední a zadní krytka, nebo hadřík z mikrovlánka. Váha objektivu je 420 g. na jeho první test se můžete podívat na stránkách Fujilove magazínu.

Via diyphotography.net

Určitě si přečtěte

Články odjinud