Viltrox 13 mm F1,4: bezzrcadlovký APS-C ultra širokoúhlý objektiv pro Sony a Nikon

23. července 2022
TWEET SDÍLET

Viltrox 13 mm F1,4 je objektiv, o němž jste už mohli slyšet – již se vyrábí pro X-Mount Fujifilmu a představen byl letos v únoru. Viltrox tím však neskončil a uspořádal crowdfundingovou akci, ta právě úspěšně skončila a na světě jsou varianty pro bajonety Nikon Z a Sony E (Canon RF chybí).

Jedná se o objektivy pro bezzrcadlovky s APS-C čipem, tedy ohnisko musíme ještě přepočítat na 20 mm. To už není extrémně širokoúhlé, ale spolu se světelností F1,4 to dělá velmi zajímavou kombinaci. Objektiv je tedy vhodný třeba na noční oblohu, krajinky nebo městskou architekturu.

Objektiv má automatické ostření, ostří od 22 cm, dále má až 0,1× poměr zvětšení, 9 lamel clony, rozměry 74 × 90 mm (průměr × délka), 420 nebo 455 gramů (Sony E mount / Nikon Z mount) a lze na něj namontovat závitové filtry o průměru 67 mm. Objektiv je kovový, odolný proti prachu a zaujme clonový kroužek.

Klepněte pro větší obrázek

Dodávka objektivů zakoupených v kampani dorazí v červenci a srpnu. Posléze se dá očekávat běžná dostupnost za cenu 429 dolarů, tedy asi 12 500 Kč. To je velmi pěkná cenovka na takto širokoúhlý a světelný objektiv.

Zdroj: Indiegogo via Dpreview

Témata článku: Širokoúhlé objektivy, Viltrox, Širokoúhlé objektivy na Heureka.cz