Věříte sociálním sítím? Toto je jejich odvrácená strana…

Věříte sociálním sítím? Toto je jejich odvrácená strana…

S rostoucí popularitou sociálních sítí (s nejrůznějším zaměřením), jako je Youtube, Facebook atp., se zrodila spousta „internetových“ celebrit, jejichž produkci sledují tisíce diváků, followerů. Totéž se týká i webů orientovaných na sdílení obrazového obsahu. 

Internetové „social“ galerie jako Instagram nebo 500px mohou být skvělým prostředkem, jak prorazit se svou fotografickou tvorbou, ale i nástrojem klamu, nebo dokonce podvodu. Obzvláště ty, které umožňují/požadují zveřejnění fotografie v malém rozlišení, popř. nabízejí širokou škálu nejrůznějších filtrů pro úpravu obrazu. Možná už jste si sami položili otázky: Nakolik se dá takovýmto obrazům věřit, resp. jejich pravosti? A jak jednoduché může být vytvořit tzv. fake?

Obrázek 1.jpg
Falešný profil s podvrženými „fotografiemi“ na Instagramu

Při hledání odpovědí vám může být ku pomoci klip HASHTAG NOFILTER, který natočil režisér Matthew Rycroft. Popisuje v něm, jak lze poměrně snadno získat popularitu na Instagramu. Stačí si založit falešný profil, vzít do ruky časopis, pohlednici, nůžky… a samozřejmě mobil s příslušnými fotomrvítky a kreativně využít klišé z oblíbených lifestylových profilů – obrazových i textových.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud