Verbatim PhotoSave DVD: archivace fotografií pro každého

19. března 2009
TWEET SDÍLET

Verbatim představil DVD, které umožňuje uživatelům jednoduše archivovat fotografie. Nové PhotoSave DVD obsahuje předinstalovaný software, který se automaticky spustí po vložení disku do DVD vypalovačky. Software pak provede uživatele krok za krokem celým procesem od vybrání obrázků po jejich vypálení na disk, takže s archivací nebudou mít problémy ani ti užvatelé, kteří nikdy před tím DVD nevypalovali.

Klepněte pro větší obrázek 
Verbatim PhotoSave DVD

Software se automaticky spustí, a poté sám vyhledá veškeré fotografie uložené v PC, takže uživateli stačí jen kliknout na volbu „Vypálit“ a jeho vzpomínky se uloží na DVD. V manuálním režimu podporuje PhotoSave DVD funkci „search & burn“, která umožňuje archivovat snímky na počítači přímo z připojeného digitálního fotoaparátu. Médium s úložnou kapacitou 4,5 GB pojme až 2 000 fotografií v 80 různých formátech. PhotoSave DVD navíc umožňuje zápis do několika sekcí: uživatel neustále vidí, kolik zbývá na disku volného místa, takže další fotografie může snadno přidat kdykoli později. Data přesahující 4,5 GB se automaticky rozdělí mezi několik disků PhotoSave DVD.

Pro fotografy by bylo příjemným bonusem, kdyby byla poskytována garance a záruka na trvanlivost uložených dat, což Verbatim bohužel nečiní. PhotoSave DVD využijí uživatelé operačního systému Windows. Software je multijazyčný a obsahuje i češtinu.

Doporučená cena jednoho kusu je 80 Kč včetně DPH. Cena balení s 25 ks je 1 999 Kč včetně DPH.

 Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V prodeji je balení se třemi DVD | Nebo megabalení

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina