Venus Optics představila dostupný objektiv Argus 25 mm pro MFT fotoaparáty

7. dubna 2022
TWEET SDÍLET

Společnost Venus Optics představila nový objektiv Laowa Argus 25 mm F0,95 MFT APO pro fotoaparáty Micro 4/3. Apochromatický objektiv, který nabízí zorné pole v ekvivalentu 50 mm na full-frame MFT fotoaparátech, je zkonstruován ze 14 prvků v osmi skupinách, včetně jednoho asférického, jednoho s extra nízkým rozptylem a tří prvků s ultra vysokým indexem lomu.

Systém Mikro 4/3 (Micro Four Thirds, MFT) je standard pro konstrukci bezzrcadlovek a videokamer původně vyvinutý společnostmi Olympus a Panasonic. Novinka Používá devítilamelovou clonu, jejíž rozsah je F0,95 až F11, minimální zaostřovací vzdálenost je 25 cm a používá 62mm přední filtrový závit. Plně manuální objektiv je vyroben výhradně z kovu a je vybaven kroužky clony a zaostření (300° zaostřovací vzdálenost) s patřičným vroubkováním pro lepší fyzické nastavování.

Video: https://youtu.be/o_MHQoiHETA

Společnost Venus Optics u své novinky také uvádí, že byla navržen tak, aby měla minimální focus breathing (posunutí úhlu záběru nebo ohniskové vzdálenosti objektivu při změně zaostření), což z ní činí ideálního kandidáta pro použití k nahrávání videozáznamů. Průměr objektivu je 71 mm, jeho délka pak 86 mm a váhá přibližně 570 g. Cena je stanovena na 399 dolarů (cca 9 tisíc Kč). Objednávat můžete na stránkách výrobce.

Via dpreview.com

Témata článku: Objektivy, Laowa, Objektivy na Heureka.cz