Veletrh Photokina po 70 letech zavírá své brány – nejspíš nadobro

Veletrh Photokina po 70 letech zavírá své brány – nejspíš nadobro

Tradiční přehlídka novinek ze světa fotografické techniky se na výstavišti v Kolíně nad Rýnem poprvé konala roku 1950, nyní po sedmdesáti letech zdá se končí.

Poklesy prodejů fotoaparátů na úkor vzrůstající obliby chytrých telefonů, doprovázené snížením produkce fotografických zařízení přinutila organizátory již v předchozích letech k hledání nové koncepce veletrhu: Photokina se měla konat s odlišnou periodicitou a větší důraz měl být kladen na postprodukční zpracování obrazu. První ročník v této nové podobě se měl odehrát právě letos.

DSC08955_small.jpgDSC03241_small.jpg

Tak jako řadu dalších festivalů však letošní Photokinu zhatila pandemie koronaviru a datum veletrhu se posunulo na květen roku 2022. Nyní však zástupci kolínského výstaviště vydali prohlášení, že se proslulý veletrh odkládá na neurčito, s dodatkem, že jeho obnovení není příliš pravděpodobné. Dle vyjádření v tiskové zprávě byla pandemie pouhým katalyzátorem ukončení Photokiny, nikoli jeho přímou příčinou.

Ředitel provozního oddělení výstaviště rozhodnutí upřesňuje: „Ačkoli je dnes denně pořízeno mnohem víc fotografií než kdykoli předtím, začlenění mobilní fotografie a videa, včetně další obrazové komunikace, například přes sociální sítě, nedokázalo zmírnit vyřazení velké části tradiční produkce. Ve výsledku tak celková situace není kompatibilní s vysokými standardy Photokiny coby světově uznávané značky prezentující nejvyšší kvalitu a profesionalitu na poli mezinárodního obchodu se záznamovou technikou.

Určitě si přečtěte

Články odjinud