Vecnos IQUI – nová sférická kamera, které z vás udělá muže v černém

23. září 2020
TWEET SDÍLET

Společnost Vecnos na svou 360° kameru IQUI vábila už v březnu letošního roku, teprve nyní ale konečně známe kompletní specifikace a samozřejmě i finální ceny. Pokud tedy chcete být jako Muži v černém se svým neuralizérem, připravte si bezmála 7 tisíc.

IQUI využívá aplikaci IQUISPIN (zdarma pro iOS a Android), aby vaše natáčení a sdílení 360° obsahu bylo zábavné a snadné – to tedy alespoň dle jejích tvůrců. Aplikace funguje s více zařízeními, ale pro toto nabídne speciální filtry a efekty. Malé rozměry zařízení umožňují jeho snadné přenášení, takže se vám vejde nejen do kabelky ale i kapsy. Je totiž jen o něco málo větší jak pero. 

Kamera používá systém čtyř objektivů (tři jsou po stranách a jeden nahoře), aby se zvýšilo překrytí mezi pohledy jednotlivých kamer a zajistil se plynulejší pohyb na výsledných záznamech. Umožňuje vám pořizovat 360° fotografie a krátké videoklipy v délce až 30 sekund. Jasně tak slouží zejména k dokumentaci vašeho každodenního života, který chcete sdílet např. na sociální sítě.

Na těle se nacházejí jen tři tlačítka. Jedno slouží k zapnutí, druhé je spoušť a třetím se přepínáte mezi foto a video režimy. Fotografie se pořizují v rozlišení 5,7K (5760 × 2880), video pak ve 4K (3840 × 1920) při 30 fps a ukládá se ve formátu mp4 (pravděpodobně s kodekem h.264). IQUI 360 ° kameru bude možné zakoupit od 1. října za cenu 299 dolarů (cca 6 900 Kč) na Amazonu.

Témata článku: Akční kamery, Video, Akční kamery na Heureka.cz