Unikátní projekt pro fotografy a designery má kořeny v Česku

29. září 2011
TWEET SDÍLET

Několik nadšenců, kteří se věnují fotografii a designu se rozhodlo vytvořit portál, kde si budou grafici sdílet svoji tvorbu. Neobvyklá webová galerie začíná za nápad a grafické zpracování sbírat ocenění po světě. Projekt má však své kořeny v Česku.

Žijeme ve světě, kde jen těžko poznáte, zda je publikovaná fotografie pravá nebo jde o fotomontáž či retuš. S Enhancrem můžete nahlédnout do světa kouzel s fotografiemi a grafikou.

Webová galerie Enhancr.com vám umožní odkrýt kouzlo upravovaných obrázků.

"Jde o jedinečný projekt, nic podobného v zahraničí neexistuje. Cílem je vytvořit komunitu lidí, kteří upravují fototgrafie, designy nebo grafiky," říká Daniel Máslo, otec projektu.

Webová aplikace Enhancr je vhodná pro profesionály i amatéry. Pokud jste fotograf, upravující své fotky, můžete zde prezentovat své schopnosti s vylepšováním fotek. Designéři a grafici ocení možnost AB testování svých návrhů. Každý profesionál, který potřebuje srovnání dvou podobných obrazů, může využít sílu webu www.enhancr.com.

Amatéři a nadšenci zde mohou čerpat inspiraci a získávat zpětnou vazbu z komentářů od ostatních uživatelů.

"Enhancr.com je jednou z aplikací společnosti CZECHGEEKS a jedním z projektů, se kterým letíme za podpory Czechinvestu letos do Silicon Valley. Věříme, že si najde řadu uživatelů, protože již nyní zaujal média, kreativce i investory," dodává Filip Molčan, spoluzakladatel CZECHGEEKS.

Objevte svět upravovaných obrázků. Jednoduše se registrujte a sdílejte svou grafiku, komentujte ostatní a inspirujte se od profesionálů.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová