Unikátní objektiv Leica/Hughes Leitz 17 mm F2 fisheye je na prodej za pouhých 40 000 EUR

30. července 2021
TWEET SDÍLET

Holandský Leica Store Lisse zařadil do své kolekce fotoaparátů a objektivů velmi netradiční a unikátní kousek v podobě rybího oka s ohniskem 17 mm a světelností F2.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Objektiv samotný nese i netradiční označení Leica/Hughes Leitz 17 mm F2 fisheye. To získal, jelikož byl vyroben v rámci společnosti Erntz Leitz Canada mezi lety 1990 a 1997, kdy byla tato ve vlastnictví Hughes Aircraft a nesl název Hughes Leitz Optical Technologies.

Objektiv samotný je obrovský, váha dosáhla celkem 12 kg, avšak další podrobnosti k objektivu zatím chybí. A ačkoli Leica Store Lisse informoval o zařazení objektivu do své kolekce, podle vyjádření zástupce Leica Store se jedná o natolik unikátní sklo, že zatím není zařazeno v aukční nabídce na ebayi.

Přesto se však obchod nebrání prodeji a přijímá individuální nabídky, které budou začínat minimálně na částce 40 000 EUR, což je více než 1 000 000 Kč.

Témata článku: Technika, Objektivy, Leica


Na Marsu se odehrály tisíce dávných masivních sopečných erupcí

Na Marsu se odehrály tisíce dávných masivních sopečných erupcí

** Některé sopečné erupce mohou být tak mohutné, že ovlivní prostředí na celé planetě ** Vědci NASA objevili stopy po doslova tisícovkách takových supererupcích na Marsu ** Klimatičtí modeláři nyní budou analyzovat vliv těchto explozí na evoluci tanějšího prostředí

Stanislav Mihulka
SopkaMars