Tyto aplikace vám v 5 krocích pomohou s fotkami z dovolené

20. září 2019
TWEET SDÍLET

Období letních dovolených je již za námi a my zjišťujeme, co budeme s tou hromadou fotek v mobilu dělat. Toto patero kroků vám pomůže vaše snímky protřídit, upravit, zálohovat, vytvořit z nich cestovatelský deník, či si je nechat vytisknout.

Třiďte

Jestliže také fotografujete jednu scénu více jak dvakrát, jestliže také volíte různé úhly pohledu, pózy atd., jistě brzy zjistíte, že se vaše galerie fotografií plní nekontrolovatelnou rychlostí. Procházet přitom každý snímek a rozhodovat se, zda jej uchovat či nadobro smazat, může být úmorné. Díky chytrým algoritmům však i na toto existují aplikace, které tak učiní za vás, a to zcela automaticky.

Remo Duplicate Photos Remover

Remo sice není příliš vzhledná, je ale rozhodně maximálně účinná aplikace, která projde celou vaši knihovnu fotografií, nalezne v ní duplikáty a ty vám nabídne k odstranění. Počítejte ale s tím, že skenování jí bude chvíli trvat. Čas se odvíjí od objemu dat, čili počtu fotografií, které v galerii máte. Klidně si tak počkáte i 15 minut. Aplikace nicméně umí pracovat na pozadí.

Klepněte pro větší obrázek
I když krásy aplikace Remo příliš nepobrala, na její účinnosti to nic neubírá.

Po dokončení skenu vás titul upozorní notifikací a řekne vám, kolik našel duplicit či podobností a kolik jejich smazáním získáte volného prostoru. Než tak ale učiníte, můžete je klidně ještě zkontrolovat a popřípadě odebrat ty, se kterými se rozloučit nehodláte. Lze tak ale učinit klidně i jen jedním kliknutím.

Gemini Photos: Gallery Cleaner

Gemini Photos dokáže ušetřit značné množství vašeho času ručním procházením galerie a rozhodováním se nad tím, se kterým snímkem se rozloučíte. Veškeré méně kvalitní duplicity totiž identifikují chytré algoritmy, a to hned po spuštění aplikace. Bez vašeho svolení ale nic nesmažou, takže máte možnost si jednotlivý výběr ještě projít sami.

Klepněte pro větší obrázek
Nemáte-li čas hledat rozmazané a nekvalitní snímky ve své galerii, patřičné tituly to udělají za vás.

Gemini Photos nabízí přehledné a intuitivní rozhraní, ve kterém se lehce orientuje a hlavně se v něm i snadno duplicitní snímky vybírají a mažou. Jejím hlavním neduhem tak je relativně vysoká cenovka.

Titul si můžete zkoušet zdarma jen po tři dny, pak je už třeba platit předplatné. Pro jednorázovou akci ale poslouží skvěle.

  • Stažení: App Store
  • Cena: Zdarma s předplatným (měsíční 79 Kč, roční 299 Kč)

Clean Master – Phone Cleaner

Aplikace Clean Master také najde a odstraní duplicitní a podobné fotografie, což ostatně dokáže i s videosoubory. Vše přitom umí třídit i dle datové náročnosti, takže vám tím ulehčí rozhodovaní, se kterým snímkem se tak rozloučit spíše než s jiným. Nabízí však i vyhledávání dle dané lokality, kdy tak snadno smaže snímky jen z ní. To pro případ, že byste nechtěli, aby se někdo dozvěděl, kudy jste třeba „cestovali“.

Klepněte pro větší obrázek
Clean Master si poradí nejen s fotografiemi a videi, ale třeba i vašimi kontakty.

Nabízí ale i přesah mimo žánr fotografie. Dokáže totiž najít, mazat či slučovat i duplicitní kontakty ve vašem telefonním seznamu. Aplikace je zdarma, platí se v ní předplatné, zkušební dobu pak můžete využívat po celý jeden týden.

  • Stažení: App Store
  • Cena: Zdarma s předplatným (týdenní 59 Kč, měsíční 139 Kč, roční 549 Kč)

Témata článku: Fotografický software, Fotoškola, Fotoaparáty, Fotomobily, Flickr, Fotoaplikace, iPhone, Apple, iOS, Fotky Google, Instagram, Selfie, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz